Reklama

Daniel Dołęga trzeci w Pucharze Świata

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PZPC

Daniel Dołęga trzeci w Pucharze Świata - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W odbywających się kilka dni temu zawodach Pucharu Świata w podnoszeniu ciężarów, znakomity wynik osiągnął łukowianin Daniel Dołęga. Zawodnik reprezentujący obecnie barwy KS Budowlani Opole zdobył III miejsce i uzyskał wynik 402 kg w dwuboju. Zawody rozegrano w stolicy Iranu - Teheranie.

Najmłodszy z braci Dołęgów startował w kategorii wagowej +105 kg. W rwaniu udźwignął 180 kg, zaś w podrzucie 222 kg, co dało łączny wynik 402 kg w dwuboju. Zwycięzcą rywalizacji w powyższej kategorii okazał się reprezentant gospodarzy Behdad Salimikordasiabi. Drugie miejsce zajął Bahador Moulaei – również zawodnik z Iranu. Zawodnicy startowali na trzydniowym turnieju International Fajr IWF Cup. Co ciekawe, Daniel Dołęga jako jedyny zaliczył wszystkie sześć podejść. Jego wynik pozwolił na uzyskanie III miejsca na podium.

Trzecie miejsce w Pucharze Świata to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów, które w między 1 a 3 lipca odbędą się w miejscowości Mrocza w województwie Warmińsko-Mazurskim. Podczas tych zawodów, trener kadry seniorów, Ryszard Soćko wytypuje czterech zawodników na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro. Miejmy nadzieję, że w ich gronie znajdzie się łukowianin Daniel Dołęga, reprezentujący obecnie barwy KS Budowlanych Opole. Jeśli by się tak zdarzyło, to po Robercie i Marcinie, którzy dwukrotnie brali udział w igrzyskach, byłby to już trzeci z braci Dołęgów, który reprezentowałby nasz kraj w najważniejszej imprezie dla sportowca.

Pełne wyniki zawodów w Teheranie są dostępne POD TYM ADRESEM.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE