Czwarte mistrzostwo Marcina Izdebskiego!

Czwarte mistrzostwo Marcina Izdebskiego! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportMarcin Izdebski z Orląt Łuków po raz czwarty został Mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów. Sztangista złoto wywalczył w trakcie weekendowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów, które miło wspominał będzie Marcin Izdebski z Orląt Łuków. Zawodnik trenowany przez Roberta Dołęgę wywalczył czwarty z rzędu tytuł Mistrza Polski, startując w kategorii 105 kg. Złoto i mistrzowski tytuł - z dużą przewagą - uzyskał w Mroczy w woj. kujawsko-pomorskim.

Popularny "Cinek" na pomoście startował w niedzielę 15 kwietnia. W rwarniu podniósł ciężar 154 kg, a w podrzucie 187 kg, co dało wynik 341 kg w dwuboju. Na II i III miejscu uplasowali się Jakub Michalski z Polkowic i Radosław Poniatowski z Puław, którzy "podnieśli" odpowiednio 318 i 307 kg w dwuboju.

12 miejsce w tej samej kategorii uzyskał Konrad Skorupa z Olimpijczyka Łuków. Pechowe, czwarte miejsce zdobył natomiast Łukasz Boncik z łukowskich Orląt, który w kategorii 77 kg "dźwignął" wynik 127 kg w rwaniu i 152 w podrzucie (279 kg w dwuboju). Do podium zabrakło 11 kg.