Czwarte miejsce Szymona. Suska leci do Salonik!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Czwarte miejsce Szymona. Suska leci do Salonik! - Zdjęcie główne

SportW Serwach niedaleko Augustowa odbył się Finał Mistrzostw Polski Juniorów do lat 12 i 14 w szachach klasycznych, rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych - Podlaskie 2022.

Na starcie stanęło łącznie 208 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji. Rywalizacja o tytuł najlepszych w kraju toczyła się w czterech grupach (do 12 i 14 lat, osobno dla dziewcząt i chłopców) przez 7 dni. Zawodnicy grali tempem 90 minut na 40 posunięć + 15 minut na dokończenie partii + 30 sekund na każdy ruch na dystansie 9 rund.

Szymon Suska z Łukowa zdobył 6,5 pkt/9 pkt (wygrał sześć partii, jedną zremisował, przegrał dwie). Zdobył tyle samo punktów co zawodnik, który zajął trzecie miejsce w turnieju, jednak o lokacie na podium zdecydowały punkty pomocnicze.

Leci do Grecji

Polski Związek Szachowy nominował Szymona do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Europy w szachach do lat 12, które odbędą się w lipcu w Grecji w Salonikach.