Cztery medale ciężarowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Łukowscy ciężarowcy wrócili z Mistrzostw Polski w Zamościu z medalami. Do rywalizacji stanęło ponad 200 zawodniczek i zawodników z 41 klubów z całej Polski.

Przedstawiciele łukowskich Orląt przywieźli z Zamościa cztery medale. Mistrzostwa Polski LZS Juniorek i Juniorów odbywały się od 5 do 8 maja w Zamościu. Na najwyższym stopniu podium uplasowali się: Marcin Izdebski i Bartosz Boncik, zdobywając tytuły mistrzów Polski. Srebrny medal wywalczył Łukasz Boncik, a brązowy Bartłomiej Bajora

IV miejsce wywalczył Jakub Sadło i Hubert Linkiewicz
VI miejsce zajął Jakub Pszczółkowski.

Po doskonałym występie Marcin Izdebski i Bartosz Boncik zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów, które we wrześniu odbędą się w Nowym Tomyślu. Zaś starszy brat Bartosza, Łukasz Boncik o miejsce w reprezentacji naszego kraju powalczy podczas Ogólnopolskie Olimpiady Młodzieży.

W klasyfikacji klubowej ŁKS Orlęta Łuków wywalczyły wysokie VI miejsce, zaś w punktacji juniorów przegrały tylko 1 punktem z Unią Hrubieszów, zdobywając 44 pkt. Województwo lubelskie zwyciężyło w klasyfikacji województw.

Na koniec zawodów, trener sekcji podnoszenia ciężarów, Robert Dołega został odznaczony złotym medalem z okazji 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych.