Reklama

Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rowerowy Łuków

Ćwierć tysiąca kolarzy na starcie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 250 osób stanie na stracie Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Ściganie na dystansie 46 i 92 kilometrów zaplanowano w najbliższą niedzielę 19 maja.

Bieg kolarski organizowany jest już po raz drugi. Miejscem startu oraz metą będzie Wola Okrzejska, miejsce urodzin Henryka Sienkiewicza - znanego również jako cyklista. Jak informują organizatorzy, sprzedane zostały wszystkie pakiety startowe. Oznacza to, że w gminie Krzywda w niedzielę pojawi się na starcie łącznie 250 zawodników i zawodniczek.

Start wyścigu zaplanowano na godzinę 12:00 dla dystansu PRO - 92 km oraz na godz. 12:05 dla dystansu AMATOR - 46 km. Miasteczko zawodów i wszystkie obecne w nim atrakcje będą udostępnione jednak zdecydowanie wcześniej. Osoby, które w niedzielę pojawią się w Woli Okrzejskiej, będą mogły skorzystać ze strefy zabaw dla dzieci i będą miały możliwość zwiedzenia Muzeum Henryka Sienkiewicza. Natomiast o godz. 11:00 zaplanowany jest koncert Orkiestry Dętej z Łukowa.

- Podczas trwania wyścigu będzie można spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń z Gminy Krzywda. Dekoracje zwycięzców są zaplanowane na 15:30. Chcemy przypomnieć że podczas Biegu Kolarskiego będzie prowadzona zbiórka charytatywna o numerze 2019/1982/OR dla Kuby Koryckiego - mówią organizatorzy z Rowerowego Łukowa.

- 14-letni Jakub zmaga się z postępującym zanikiem mięśni, jest podopiecznym Fundacji Ciegiełkowo Pasja i Pomoc. Część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona w formie cegiełki. Na imprezie będą wolontariusze z puszkami, więc prosimy o okazanie szczodrego serca. Będzie można nabyć limitowany plakat wyścigu wykonane przez Neona Neonova i całość dochodu zostanie przekazany do puszki dla Kuby - dodają.

Na starcie ustawi się mieszanka krajowej czołówki kolarstwa amatorskiego i kolarskich amatorów entuzjastów. Organizatorzy Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza liczą, że każdy z uczestników i kibiców doświadczy niezapomnianych, kolarskich emocji. Kto natomiast jest głównym kandydatem do zwycięstwa?

- W gronie faworytów stawiamy obrońcę pierwszego miejsca z zeszłego roku, Pawła Tetera z Lublina, zdecydowanie drużynę Inżyniera Rowerowa również z Lublina, w której wystąpią amatorscy mistrzowie i medaliści mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym i jeździe na czas oraz aktualny wice Mistrz Świata w Jeździe na czas Piotr Klin - mówią członkowie RŁ.

- Ostrą walkę zapowiada też drużyna MyBike Road Team i wydaje nam się, że to właśnie pomiędzy zawodnikami tych dwóch drużyn może rozegrać się walka o miejsca na podium. Nie należy też zapominać o byłym Mistrzu Polski Amatorów oraz zdobywcy 3. miejsca poprzedniej edycji, Mateuszu Mikulskim z V-MAX Mińsk Mazowiecki. Z tego co wiemy, też chce się zaprezentować z jak najlepszej strony - dodają.

W grupie kandydatów do zwycięstwa wymieniany jest też Adam Wolny reprezentujący Klub Kolarstwa Torowego Wiraż. A może niespodziankę sprawią Marcin Cichosz i  Daniel Świerczewski z Rowerowego Łukowa?

- Nie możemy zapomnieć o Paniach, gdzie przewidujemy walkę o zwycięstwo na dystansie 92 km pomiędzy Sylwia Stoń VMAX Mińsk Mazowiecki, Dorotą Rajską z Klubu Kolarstwa Torowego Wiraż, a Agatą Kąkiel z Grupetto Warszawa - zachęcają do rywalizacji organizatorzy.

Peter Sagan, trzykrotny Mistrz Świata w kolarstwie, komentując przebieg wyścigów, których brał udział często używa określenia, że każdy wyścig to 100 historii i każdy zawodnik ma swoją własną. Druga edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza to 250 historii, 100 na dystansie PRO i 150 na dystansie AMATOR.

- Każda z tych historii będzie inna, indywidualna i własna. Pełna wysiłku i emocji. A na podium stanie zaledwie 12 pań i 12 panów – nasi kolarscy idole, na wyciągnięcie ręki już w tę niedzielę. Zapraszamy do kibicowania! - przekonują organizatorzy.

***

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza - II edycja

Data i miejsce wydarzenia: 19 maja 2019, Wola Okrzejska

Organizator: Rowerowy Łuków

Partnerzy: Gmina Krzywda, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, OSP Gminy Krzywda

Sponsor Główny: Agro-Top

Sponsorzy: Drogbud Łuków, abcrowery.pl, Kawa dla Kolarzy, People Group,  AD Ubezpieczenia, Przedsiębiorstwo handlowe Alaska, Trezado, Token Polska, Zakład Mięsny "Kożuchówka"

Wspierają nas: Grupa Azoty Puławy, Fundacja LOTTO, Powiat Łukowski, Neon Neonov, Leniva Full Metal Agency, Body Mafia

Patroni medialni: m.in. Łuków24.pl i Wspólnota Łukowska

***


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE