Ciężarowe sukcesy Dołęgi i Boncika

Autor: | Zdjęcie: Internet

Ciężarowe sukcesy Dołęgi i Boncika - Zdjęcie główne

SportKolejne sukcesy na koncie zanotowali w ostatnich dniach sztangiści z Łukowa. Wychowanek Orląt Łuków Daniel Dołęga osiągnął drugie miejsce na prestiżowym turnieju w Niemczech, zaś reprezentujący żółto-czerwone barwy Bartosz Boncik został drugi raz z rzędu Mistrzem Polski LZS.

Młodszy z braci Boncików tym razem rywalizował w kategorii do 69 kilogramów podczas odbywających się między 4 a 7 maja Mistrzostwach Polski LZS w Siedlcach. Wśród juniorów młodszych U-17 osiągnął on wynik 230 kg w dwuboju (105 w rwaniu i 125 w podrzucie), co pozwoliło odpowiednio o 3 oraz 4 kilogramy wyprzedzić zawodników znajdujących się na niższych stopniach podium. Bartosz Boncik zdobył więc drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych.

W imprezie tej startowali ponadto inni reprezentanci Orląt Łuków. W kategorii do 45 kg piąte miejsce wywalczył Mateusz Kucharzak (U-15), w kat. 56 kg szóste miejsce wywalczył Norbert Wasak (U-15), w kategorii 77 kg (U-17) na ósmej pozycji uplasował się Jakub Sadło, zaś oczko niżej zawody w kategorii +105 kg ukończył Bartłomiej Bajora (U-17).

Inny ciężarowy sukces podczas ostatnich dni wywalczył wywodzący się z Łukowa, były zawodnik Orląt Łuków, a obecnie reprezentujący barwy Budowlanych Opole Daniel Dołęga. W prestiżowych zawodach „Błękitnych Mieczy” rozgrywanych w niemieckim mieście Meißen (pol. Miśnia) sportowiec zajął drugie miejsce z wynikiem 395 kg w dwuboju (174 + 221 kg). Przy wadze ciała 124,9 kg pochodzący z naszego miasta Dołęga, podzielił się drugim stopniem podium z Artursem Plesnieksem z Łotwy (waga ciała 103,5 kg) - 382 kg (170 kg + 212 kg). Rywalizację wygrał zawodnik gospodarzy Max Lang (78,2 kg) - 343 kg (155 kg + 188 kg).