Reklama

Reklama

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Rozpoczęły się zapisy do charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run 2022. Na liście jest już 14,5 tys. biegaczy. Przez udział w zawodach, które odbędą się 4 września, firmowe sztafety pomogą osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii.

Reklama

Wśród beneficjentów jest m.in. Pan Zdzisław z Lubelszczyzny, który 20 lat temu stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego i do tej pory przez wszystkie lata po amputacji poruszał się o kulach.

- Kiedyś usłyszałem, że przy mojej bardzo wysokiej amputacji nigdy nie będę chodził o protezie. A jednak dzięki Poland Business Run jest to możliwe! Odbyłem też specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Jaki jest obecnie mój największy cel? Chodzić, chodzić i jeszcze raz chodzić - mówi pan Zdzisław, beneficjent Poland Business Run 2022.

Pan Zdzisław jest bardzo zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności, pełni funkcję Pełnomocnika do spraw osób z niepełnosprawnościami. Za swoją prospołeczną postawę i działalność otrzymał kilka honorowych tytułów i medali. Wierzy, że proteza pozwoli mu stać się bardziej aktywnym – jego pasją jest ogrodnictwo, wędkarstwo oraz wykonywaniem mebli ze stali i drewna.

Managerowie, kadra zarządzająca, właściciele firm, jak również pracownicy różnych działów i szczebli – w czasie zawodów pod szyldem Poland Business Run, bez względu na branżę, stanowisko i obowiązki, wszyscy stają do jednej rywalizacji. Integracji pracowników sprzyja formuła biegu sztafetowego, do którego należy zgłosić 5-osobowe zespoły. 

W tegorocznym Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych lub w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji. W obu przypadkach dystans dla każdego zawodnika to przyjazne 4 km. W Krakowie limit biegaczy wynosi 10 000 uczestników (2000 sztafet).

- Zainteresowanie jest bardzo duże. W Krakowie zostało nam już tylko 3000 miejsc. Codziennie przybywa biegaczy. Ogromnie się cieszymy, że co roku możemy liczyć na zaangażowanie firm. Zachęcamy, by biegać i pomagać razem z nami! - mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Firmy, które zapiszą się na wrześniowy bieg, poprzez swój udział wesprą beneficjentów Fundacji Poland Business Run z całego kraju. Organizacja jak co roku pomoże osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Nową grupą, która otrzyma dofinansowania, są osoby po mastektomii. 

Historie beneficjentów Poland Business Run są dużą motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 28 tys. biegaczy, a pomoc trafiła do 128 osób. Ilu beneficjentów uda się wesprzeć w tym roku? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy