Reklama

Brązowy medal olimpijski dla Marcina Dołęgi!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Newspix.pl / Alex Domanski / Przegląd Sportowy

Brązowy medal olimpijski dla Marcina Dołęgi! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Marcin Dołęga otrzyma po latach medal olimpijski. Do Polskiego Komitetu Olimpijskiego wpłynęło oficjalne pismo z MKOL, informujące o przyznaniu polskiemu sztangiście brązowego medalu za wynik osiągnięty podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Przypomnijmy: w trakcie Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku w Pekinie, Marcin Dołęga wywalczył czwarte miejsce w konkurencji podnoszenia ciężarów w kategorii 105 kg. Łukowianin uzyskał wówczas wynik 420 kg w dwuboju, taki sam jak reprezentant Rosji Dmitrij Łapikow. Brąz jednak przypadł Rosjaninowi, który miał niższą od Polaka wagę ciała. Teraz, po niemal dziesięciu latach od zakończenia imprezy, Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował o zmianach w klasyfikacji generalnej ówczesnej konkurencji. U brązowego medalisty Łapikowa, po ośmiu latach wykryto środek dopingujący, co oznacza że brąz przypadnie właśnie Marcinowi Dołędze.

Oficjalne pismo w tej sprawie podpisane przez przewodniczącego MKOl Thomasa Bacha, jak również medal olimpijski, wpłynęły do Polskiego Komitetu Olimpijskiego we wtorek 4 lipca. Nie wiadomo na chwilę obecną, kiedy odbędzie się oficjalne przekazanie medalu zawodnikowi. Pewne jest to, że powinno się ono odbyć zgodnie z procedurami olimpijskimi. Marcin Dołęga będzie więc jedynym przedstawicielem Łukowa, który wywalczył krążek na Igrzyskach Olimpijskich.

Jednocześnie MKOl informuje o przesunięciu z analogicznego powodu innych zawodników podnoszenia ciężarów w tym również brata Marcina Dołęgi - Roberta. Obecny trener sekcji podnoszenia ciężarów w Orlętach Łuków, startujący również w Pekinie w kategorii 105 kg, przesunięty zostanie na siódme miejsce w tej konkurencji.

Zobacz też: Będzie Medal Olimpijski po ośmiu latach? Marcin Dołęga z brązem?
Zobacz też: Marcin Dołęga oficjalnie z olimpijskim brązem z Pekinu. Jego medal jest już w Warszawie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE