Brązowy medal Karoliny Gryczon w zapasach

Autor: | Zdjęcie: GKS Armaty Stoczek Łukowski

Brązowy medal Karoliny Gryczon w zapasach - Zdjęcie główne

SportTrzecie miejsce wywalczyła reprezentująca klub GKS Armaty Stoczek Łukowski Karolina Gryczon na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zawody w Zielonej Górze odbywały się w majowy weekend.

Brązowy medal Karolina Gryczon wywalczyła w kategorii juniorek młodszych w wadze 40 kg. Rywalizację wygrała Natalia Koperska (ZSK Slavia Ruda Sląska) wygrywając w finale walkę z Katarzyną Jargiełą (LUKS Stróża). Pozostałe zapaśniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski zakończyły rywalizację na 11 miejscu (Monika Białach w kategorii 46 kg) oraz 8 miejscu (Magdalena Sadło, kat. 49 kg, kontuzja). W sumie kadetki ze Stoczka Łukowskiego zdobyły 12,5 pkt. do współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Zobacz: szczegółowe wyniki OOM w Zielonej Górze

Na zapaśniczej Olimpiadzie w Zielonej Górze, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, wystartowali też reprezentanci Orląt Łuków i klubu UKS Zalesie. W stylu wolnym 10. miejsce wywalczył Sebastian Wałachowski (ŁKS Orlęta Łuków, kat. 69 kg), zaś w stylu klasycznym sklasyfikowanych zostało trzech naszych zawodników. W kategorii 76 kg siódme miejsce zajął Norbert Lisiewski (ŁKS Orlęta Łuków), w kategorii 50 kg trzynaste miejsce wywalczył Bartosz Karwowski (UKS Zalesie), a w kategorii 69 na siedemnastej pozycji uplasował się Sebastian Wałachowski z łukowskich Orląt.

Tabela Olimpiady: kliknij, aby zobaczyć szczegóły

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, to krajowe zawody sportowe, w których startuje młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy i w wybranych dyscyplinach w kategorii junior. Olimpiada rozgrywana jest w trzech blokach: sportach zimowych, sportach letnich i sportach halowych. W tym roku rywalizacja w zapasach odbywała się w dniach 30 kwietnia - 2 maja.