Reklama

Brąz w Mistrzostwach Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Brąz w Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Bartosz Prusinowski to brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Reprezentant ŁKS "Orlęta" Łuków medal wywalczył na zawodach w Grudziądzu.

Dwóch zawodników łukowskich Orląt – Bartosz Prusinowski i Dorian Siekierzyński - wystartowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Zawody rozegrano między 23 a 28 października w Grudziądzu.

Podopieczni trenera Zenona Pawliowskiego walczyli w kategoriach do 48 i 52 kg. W tej pierwszej brązowy medal wywalczył B. Prusinowski, uzyskując czwarty w tym roku krążek w boksie dla Orląt Łuków. Dorian Siekierzyński odpadł niestety w eliminacjach z zawodnikiem z Białegostoku.

- Medal wywalczony na tych zawodach to nie przypadek. To efekt ciężkiej, systematycznej i wieloletniej pracy, Prusinowski i Siekierzyński mają już 7-letni staż treningowy. W sporcie wyczynowym nie ma drogi na skróty, szybko to nie tu – podsumowuje start swoich podopiecznych trener Zenon Pawlikowski.

Medal zdobyty przez Bartosza Prusinowskiego jest czternastym pięściarskim medalem łukowian zdobytym w Mistrzostwach Polski od początku istnienia sekcji bokserskiej ŁKS Orlęta Łuków tj. od 2011 roku. W przeszłości podobne tytuły zdobywali Anna Maksim, Agnieszka Osial, Joanna Kleszcz, Daniel Szymecki, Natalia Zarzycka, Martyna Czerepińska i Maciej Mościcki.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE