Brąz Martyny

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Brąz Martyny - Zdjęcie główne

SportZa nami Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach. Sportowcy z powiatu łukowskiego wracają z nich z jednym medalem.

W miniony weekend we Włodawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach. Najlepiej spośród łukowskich zawodników wypadła reprezentująca GKS Armarty Stoczek Łukowski Martyna Gryczka. Zdobyła ona brązowy medal w kategorii 59 kg.

O brązowe krążki otarły się też Paulina Sobiech, Kamila Barej ze stoczkowskich Armat oraz Jolanta Gomek reprezentująca Orlęta Łuków, które niestety przegrały swoje walki o III miejsce w zawodach. Pocieszeniem może być wynik wychowanki UKS Zalesie, a dziś reprezentującej AZS AWF Warszawa Wiktorii Karwowskiej, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w kat. 57 kg.

- Super, że wszyscy nasi reprezentanci zajęli miejsca w 10 w swoich wagach. Szczególne słowa uznania dla Martyny, która łączy swoją pasję ze studiami na UW w Warszawie. To jej trzeci medal w tym roku po Pucharze Polski w Łukowie i Akademickich Mistrzostwach Polski - powiedział trener Ryszard Wałachowski. - Ważne, że nasze kluby punktowały we współzawodnictwie. We Włodawie Armaty zyskały 25 punktów, a Orlęta dopisały na swoje konto 22 oczka - dodał.

Oprócz wspomnianych zapaśniczek we Włodawie rywalizowały Dorota Kopyść z ŁKS „Orlęta” Łuków (VII miejsce w kat. 50 kg) oraz Katarzyna Witkowska z Armat (VII miejsce w kat. 53 kg). Jedynym męskim reprezentantem łukowskich zapasów na mistrzostwach był Patryk Siuj (ŁKS Orlęta), który zajął VIII miejsce w kategorii 79 kg. W klasyfikacji drużynowej kobiet 9 miejsce przypadło Armatom, a 18 Orlętom (na 33 kluby z całej Polski).