Bokserzy Orląt punktują w Lublinie

Autor: | Zdjęcie: Zenon Pawlikowski

Bokserzy Orląt punktują w Lublinie - Zdjęcie główne

Sport9 medali zdobyli bokserzy Orląt Łuków na niedawnych zawodach w Lublinie. Był to pierwszy tegoroczny start pięściarzy prowadzonych przez Zenona Pawlikowskiego.

10 i 11 lutego w Lublinie odbyły się pięściarskie Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w kategorii seniorów i juniorów oraz V Turniej Lubelszczyzny w kategorii kadetów i młodzików. W turnieju wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS „Orlęta" Łuków.

Zawody pomyślnie zakończyły się dla bokserów z naszego miasta. Najtrudniejsza walkę stoczył Jakub Strzyżewski, który uległ zawodnikowi z Paco Lublin, a najbardziej efektowne zwycięstwo odniosła Marta Pawlikowska, która przed czasem (przez RSC), pokonała zawodniczkę z Hetmana Białystok.

W Mistrzostwach Okręgu wspomniany Strzyżewski odniósł III miejsce w kategorii seniorów 69 kg. Na miejscach V-VIII sklasyfikowany został Kamil Szczygielski (kat. junior 64 kg). Z kolei V Turnieju Lubelszczyzny, Orlęta zdobyły trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale. Krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Kinga Komorowska (kadet 80 kg), Martyna Czerepińska (kadet 60 kg) i Maciej Mościcki (kadet 80 kg). Srebrne medale zawiły na szyi Marty Pawlikowskiej (kadet 48 kg), Moniki Olszewskiej (kadet 60 kg) i Doriana Siekierzyńskiego (młodzik 48 kg). Z brązem z Lublina wracają natomiast Natalia Zarzycka (kadet 48 kg) i Bartosz Prusinowski (młodzik 48 kg).