Reklama

Blisko pięćdziesiąt tysięcy kilometrów Rowerowego Łukowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Rowerowy Łuków

Blisko pięćdziesiąt tysięcy kilometrów Rowerowego Łukowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zakończyła się rywalizacja w kampanii społecznej \"Kręć kilometry\" fundacji Allegro All For Planet. W jej ramach rowerzyści z Łukowa wykręcili prawie 50 tys. kilometrów.

Aż 49 335 km wykręcili rowerzyści z Łukowa, biorący udział w kampanii społecznej „kręć kilometry” Fundacji Allegro All for Planet. Wynik uplasował nasze miasto na 50 pozycji w kraju. Z tyłu zostawiliśmy m.in. Kielce, Radom, Kutno, czy Zamość.

Wspólne nabijanie kilometrów w Łukowie stało się popularne głównie dzięki cyklistom z Rowerowego Łukowa - powstałej w 2015 roku nieformalnej grupie zrzeszającej miłośników dwóch kółek. Od początku maja rowerzyści wspólnie spotykali się w każdy wtorek, by przemierzać drogi powiatu łukowskiego i powiększać wynik Łukowa w rywalizacji miast. Zdarzały się też wyjazdy do sąsiednich miejscowości, a nawet indywidualne wyprawy do Częstochowy czy na Pomorze.

Łącznie w ramach całej akcji „Kręć kilometry” rowerzyści przejechali w tym roku aż 55 570 716 km. Łącznie rywalizowało między sobą 1194 miast i miejscowości, w których drogi przemierzało łącznie 189 852 rowerzystów. Miłośnicy rowerów z Łukowa, nadal mogą wspólnie przemierzać drogi na wyprawach rowerowych. Szczegóły dostępne są na profilu facebookowym Rowerowego Łukowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE