Reklama

Blisko 400 zawodników z czterech krajów ku pamięci Antoniego Trybonia WYNIKI

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Blisko 400 zawodników z czterech krajów ku pamięci Antoniego Trybonia WYNIKI - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Niespełna 400 zawodników z czterech krajów: Białorusi, Ukrainy, Francji oraz z Polski wzięło udział w IX Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Memoriale Antoniego Trybonia.

25 czerwca na trzech boiskach rozegrane zostały mecze, w których piłkarze z roczników 2004-2009 walczyli o miejsce na podium. Spotkanie zorganizowało Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz ŁKS Orlęta Łuków.

Memoriał Antoniego Trybonia uroczyście otworzyli jego synowie: Maciej i Przemysław. Antoni Tryboń był działaczem, społecznikiem. Jako młody chłopak z zapałem grał w piłkę nożną. Kochał swój klub, kolegów szkolnych i góry. Ukończył matematykę na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz nauki poświęcał się swojej pasji - piłce nożnej. Był świetnym piłkarzem. W okresie okupacji prowadził kaszarnię. Pomagał tym, którzy o pomoc prosili. Worki kaszy wysyłał do oddziałów AK ukrytych w pobliskich lasach. Kiedy za namową rodziny sprzedał kaszarnię, otrzymane pieniądze ofiarował ukochanym „Orlętom”.

Będąc z natury charyzmatycznym człowiekiem szybko zjednał sobie zapalonych sportowców, by zaraz po wyzwoleniu miasta w ciągu zaledwie tygodnia doprowadzić pokrytą lejami bombowymi powierzchnię boiska do stanu używalności. Brakowało sprzętu. Podczas treningów i meczów piłkarze mieli do dyspozycji jedną niewyobrażalnie ciężką piłkę: pokrytą twardą skorupą gumową, która i tak była wówczas skarbem na skalę regionu.

Grający trener Antoni Tryboń nie szczędził energii ani pieniędzy na rozwój drużyny. Wyposażył drużynę w piłkę, korki i kompletne stroje piłkarskie, w których sportowcy występowali jeszcze przez kilka następnych sezonów, i w których wywalczyli mistrzostwo podokręgu w 1948 roku. Zwycięstwo oznaczało baraże o wejście do II ligi z innymi mistrzami podokręgów.

Po wyzwoleniu profesor Antoni Tryboń podjął pracę w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, jako matematyk, gdzie pozostał już do emerytury. Nawet na emeryturze, udzielając korepetycji, dalej miał kontakt z młodzieżą, która go uwielbiała.

Do końca swoich dni był wielkim kibicem i działaczem Orląt Łuków i sportu. Choć czas zaciera ślady, ale pamięć o Nim żyje wśród potomnych, tak jak epitafium na jego mogile „Nie cały umarłeś”.

Oto klasyfikacja turnieju:

Rocznik 2004/05

I miejsce: DAF I Łuków, 

II miejsce: AMPlus I Łuków, 

III miejsce: AMPlus II Łuków, 

IV miejsce: Akademia Piłkarska Radość,

V miejsce:  Warszawska Akademia Piłki Nożnej,

VI miejsce: Kosa Konstancin,

VII miejsce: Sęp Siedlce,

VIII miejsce: Cor Brześć,

IX miejsce: VLB,

X miejsce: KS Baranika,

XI miejsce: KS Dęblin.

Najlepszym zawodnikiem został Bartosz Biernacki (DAF Łuków), najlepszym bramkarzem Jakub Łączka (AMPlus II Łuków) a królem strzelców Maciej Tchórzewski (AMPlus  I Łuków).

Rocznik 2006/2007

I miejsce: DAF I Łuków,

II miejsce: COR Brześć,

III miejsce: AMPlus I Łuków,

IV miejsce: Dynamo II Brześć,

V miejsce: Victoria Parczew,

VI miejsce: AMPlus II Łuków,

VII miejsce: DAF II Łuków,

VIII miejsce: Naprzód Skórzec,

IX miejsce: Dynamo I Brześć,

X miejsce: UKS 9 Siedlce.

W tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem został Mateusz Szczepaniak (AMPlus I Łuków), najlepszym bramkarzem - Gołovchic Ehor (COR Brześć), natomiast królem strzelców - Kacper Gryczka (DAF Łuków).

Rocznik 2008/2009

I miejsce: COR Brześć,

II miejsce: AMPlus I Łuków,

III miejsce: DAF Łuków,

IV miejsce: Kosa Konstancin,

V miejsce: Victoria Parczew,

VI miejsce: AMPlus Łuków II.

Najlepszym zawodnikiem wybrano Oliwiera Sokołowskiego (AMPlus Łuków) i Wiktora Mościckiego (DAF Łuków). Wśród bramkarzy najlepszy okazał się Władysław Matwiejko (Cor Brześć) a królem strzelców – Filip Okoń (AMPlus Łuków).

 

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE