Reklama

BKoPS: Paweł Kaznowski i Piotr Próchnicki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

BKoPS: Paweł Kaznowski i Piotr Próchnicki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dużymi krokami zbliża się II edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Coraz więcej osób zadeklarowało swoją obecność na II edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się w niedzielę 19 maja w Woli Okrzejskiej. Poniżej prezentujemy kolejne nazwiska TOP 10 panów oraz TOP 5 pań, którzy wystąpią na dystansie PRO w wyścigu, który po latach zagościł na Ziemi Łukowskiej. Organizatorzy - podobnie jak w ubiegłym roku - przygotowali trasę AMATOR o dystansie 46 kilometrów i wyścig na dystansie PRO (92 km).

Nr 3 - Paweł Kazanowski - Inżynieria Rowerowa Lublin - Dla Pawła to również druga edycja Biegu Kolarskiego, gdzie w zeszłym roku ukończył wyścig w czołówce. Paweł specjalizuje się głównie w przełaju i jeździe na czas mimo, że jak sam mówi, nie jest typowym czasowcem, a raczej sprinterem. Dzięki temu potrafi zaskoczyć rywali w każdej sytuacji. Na szosie jeździ od 13 lat. Główne sukcesy Pawła to tytuł Przełajowego Mistrza Polski 2016 w kat. Cyklosport, tytuł Mistrza Polski w kat. Cyklosport w jeździe na czas parami w 2017 roku razem z Piotrem Klinem, brązowy medal Przełajowych Mistrzostw Polski 2018 w kategorii Cyklosport. Do tego srebrny medal w Mistrzostwach Polski w kategorii Cyklosport w jeździe na czas parami w 2018 roku razem z Maciejem Robakowskim i 7. miejsce solo. Ostatni sezon przełajowy 2018/2019 to wiele zwycięstw i miejsc na podium w Pucharze Polski w Kolarstwie Przełajowym oraz 7. miejsce na Mistrzostwach Polski.

Nr 4 - Piotr Próchnicki - „Scolvus” - Ramę Na Ramię - Z kolarstwem związany od 1991 roku. Założyciel grupy kolarskiej ,,Ramę Na Ramię” - cyclocross Warszawa. Propagator kolarstwa przełajowego, organizator imprez cyclocross i trener personalny kolarstwa. Choruje na cukrzycę lecz nie przeszkadza mu to startować w wyścigach cx, mtb i szosowych. Rok temu Bieg Kolarski ukończył tuż za podium.

***

W wyścigu 19 maja wystartuje wiele innych znakomitych zawodniczek i zawodników reprezentujących barwy różnych drużyn: Retro Stork Team, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont, Lubelska Grupa Triathlonu, Huragan Międzyrzec Podlaski, Cozmo Bike, Atolbike.pl Puławy, SzumGum Siedlec, Pułavelo, PBC Lublin i wielu innych zespołów lub osób niezszerzonych. Informacje o wyścigu oraz o rejestracji są dostępne na stronie www.biegkolarski.pl.

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza to też impresa charytatywna. Część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona dla Kuby Koryckiego z Huty Dąbrowy, czternastoletniego podopiecznego Fundacji “Cegiełkowo Pasja i Pomoc”, na jego walkę z postępującym zanikiem mięśni. W miasteczku zawodów, również będzie prowadzona na ten cel zbiórka. Dla osób, które przekażą najhojniejsze cegiełki dla Kuby, przewidziane są unikatowe pamiątki z tegorocznej edycji wyścigu.

***

Data i miejsce wydarzenia: 19 maja 2019, Wola Okrzejska

Organizator: Rowerowy Łuków

Partnerzy: Gmina Krzywda, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, OSP Gminy Krzywda

Sponsor Główny: Agro-Top

Sponsorzy: Drogbud Łuków, abcrowery.pl, Kawa dla Kolarzy, People Group,  AD Ubezpieczenia, Przedsiębiorstwo handlowe Alaska, Trezado, Token Polska

Zawody wspierają: Powiat Łukowski, Neon Neonov, Leniva Full Metal Agency, Body Mafia

Patroni medialni: m.in. Łuków24.pl i Wspólnota Łukowska

***

Galeria z pierwszej dycji wyścigu jest dostępna pod następującymi linkami:

http://biegkolarski.pl/galerie/2018-2/foto-lipek/

http://biegkolarski.pl/galerie/2018-2/pracownia-kadru/
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE