Reklama

Biegali w Stoczku Łukowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Biegali w Stoczku Łukowskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ponad 200 biegaczy zjawiło się w sobotę w Stoczku Łukowskim na biegach upamiętniających zwycięstwo gen. Dwernickiego w Bitwie pod Stoczkiem za czasów powstania listopadowego. Jedna z większych w regionie imprez biegowych w tym roku stałą się "pełnoletnią".

Od 18 lat w Stoczku Łukowskim organizowane są biegi „Grzmią pod Stoczkiem Armaty” upamiętniające historyczną bitwę pod miasteczkiem. 24 lutego miała miejsce wyjątkowa edycja imprezy, której nie straszny był nawet nieprzyjemny mróz. Na miejscu zjawiło się ponad 200 sportowców startujących na różnych dystansach biegowych.

Biegi organizowane były na dystansach 5 kilometrów dla chodziarzy nordic walking oraz 10 kilometrów w biegu głównym. Zorganizowane zostały też biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży szkolnej. Ważnym punktem był też wystrzał z armaty, który symbolizował start najlepszych sportowców.

Wśród zwycięzców chodu na 5 kilometrów znaleźli się Piotr Wetoszka z Białej Podlaskiej (czas 31 minut 39 sekund), Dariusz Borkowski i Paweł Jagieła. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów wygrał Kamil Młynarz reprezentujący klub SKB Kraśnik (czas 33 min 31 sek) a dwa pozostałe miejsca na podium zajęli przedstawiciele powiatu łukowskiego. Drugi był Paweł Młodzikowski z klubu biegacza V-Max Adamów, a na najniższym stopniu podium uplasował się Łukasz Staniak ze Stoczka Łukowskiego. Najlepszą kobietą okazała się Emilia Miazek z Garwolina, uzyskując czas 42 min i 18 sek.

Biegi w Stoczku Łukowskim zorganizowały Miejski Ośrodek Kultury, Urząd Miasta, klub LKS Dwernicki, Club Weteranów Szos, Ochotnicza Straż Pożarna w Stoczku Łukowskim, Inkubator Kreatywności Społecznej, Lokalna Grupa Działania „Razem ku lepszej przyszłości” i Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim. Wydarzenie wsparło też Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegołówe wyniki biegu na 10 kilometrów dostępne są na stronie internetowej www.biegwstoczku.pl bądź POD TYM ADRESEM. Wyniki marszu nordic walking na 5 km można sprawdzić TUTAJ.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE