Reklama

Biegali leśnymi ścieżkami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Biegali leśnymi ścieżkami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Za nami XXIV edycja Ogólnopolskich Biegów im. ks. Brzóski. W tym roku impreza miała nową metę i zmienioną trasę.

Osoby, które zgłosiły swój start w zawodach, mogły biec na dystansie 5 lub 10 kilometrów. O ile początek imprezy był identyczny jak w latach ubiegłych, o tyle zmienione został zmieniony kształt trasy i jej meta. Sportowcy, którzy odwiedzili w niedzielę 9 września rezerwat Jata i złożyli kwiaty pod pomnikiem ks. Stanisława Brzóski, biegli tym razem nie po asfalcie, lecz leśnymi ścieżkami. Metą był teren przy zalewie Zimna Woda. W biegach wystartowało około 170 osób, w tym chodziarze nordic walking.

Po przekroczeniu linii mety, biegacze nagradzani byli pamiątkowymi medalami. Wręczali je m.in. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie Marek Żurawski oraz Grzegorz Osial, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Natomiast po kilkudziesięciu minutach dokonano wręczenia dyplomów i pucharów. Zawodnikom stojącym na podium nagrody wręczali burmistrz Dariusz Szustek, Sekretarz Miasta Ryszard Szczygieł oraz radni Leonard Baranowski, Zygmunt Celiński, Andrzej Skwarek i Marek Czernecki, jednocześnie uczestnik biegu.

Na terenie zalewu postawiono „miasteczko” dla biegaczy. Zawodnicy po ukończonej rywalizacji mogli skorzystać m.in. z masaży, które przeprowadzali słuchacze Szkoły Policealnej - Medycznego Studium Zawodowego im. J. Korczaka w Łukowie. Mogli też ochłodzić się pod rozstawioną przez strażaków kurtyną wodną. Do ich dyspozycji były stoiska z gastronomią i fotobudka. 

Bieg na 10 kilometrów wygrał Paweł Młodzikowski. Szczegółowe wyniki zawodów opublikujemy po otrzymaniu informacji od organizatora.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE