Reklama

Bieg Kolarski: ukończył wyścig z siodełkiem w zębach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Bieg Kolarski: ukończył wyścig z siodełkiem w zębach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 19 maja zaplanowano II edycję Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza. Swój udział w tej imprezie potwierdziło wiele znakomitych zawodniczek i zawodników.

Zostało kilkanaście dni do II edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza, który odbędzie się w niedzielę 19 maja w Woli Okrzejskiej. Poniżej prezentujemy kolejne nazwiska TOP 10 panów oraz TOP 5 pań, którzy wystąpią na dystansie PRO w wyścigu, który po latach zagościł na Ziemi Łukowskiej. Organizatorzy - podobnie jak w ubiegłym roku - przygotowali trasę AMATOR o dystansie 46 kilometrów i wyścig na dystansie PRO (92 km).

Nr 5 - Adam Ważny - Klub Kolarstwa Torowego Wiraż - Adam zaczął jeździć na rowerze do szkoły i przez 6 lat nie opuścił ani jednego dnia! Przygodę z szosą rozpoczął w Warszawskim Klubie Kolarskim. Miał licencję elity i ścigał się w Mistrzostwach Polski. Ma na swoim koncie zwycięstwa w kilku edycjach Amatorskich Pucharów Polski. Regularnie ściga się w cyklu ŻTC, gdzie wygrał kilka wyścigów. W 2015 roku rozpoczął przygodę w MTB i na torze kolarskim, gdzie na Torowych Mistrozstwach Polski Masters zdobył srebro w scratchu. Z sukcesów MTB należy wspomnieć natomiast zwycięstwo w Sudety MTB Challenge w 2016 roku na dystansie mega. Oprócz tego ma na swoim koncie starty w wielu wyścigach Poland Bike i Mazovia MTB. W 2018 roku wystartował w Tatra Road Race. W tym roku Adam przygotowuje się do walki o klasyfikację generalną w ŻTC, Tatra Road Race, Szosowych Mistrzostw Polski, Mistrzotw Świata Masters na szosie - Gran Fondo. Jak sam mówi, to jego ostatni sezon ścigania się na takim poziomie. Od przyszłego roku Adam planuje skupić na sprawach zawodowych.

Nr 6 - Sławomir Niciński - Team LRP Poland - Jak o sobie mówi, z wykształcenia jest operatorem saturatora z brakiem możliwości pracy w wyuczonym zawodzie, co rekompensuje jeżdżąc rowerem i amatorsko się ścigając. Bardzo lubi też o tym pisać o czym można przekonać się na łamach portalu naszosie.pl lub jego blogu „Master of disaster” inaczejokolarstwie.blogspot.pl. Rower wyznacza Sałomirowi rytm tygodnia, miesiąca i roku. Lubi się ścigać i gdy jakiś wyścig mu nie wyjdzie, to wśród kolegów-kolarzy mówi, że jest redaktorem sportowym, a gdy jakiś tekst mu nie wyjdzie, że jestem kolarzem-amatorem. I jak sam stwierdza, do teraz nie rozgryzł, czy bardziej lubi się ścigać, czy też pisać o tym. Dlatego nadal zamierza czynić i jedno i drugie, póki starczy sił. Ulubione wyścigi Sławomira to ŻTC, Rzekuń, Bieg Kolarski i wyścigi organizowane przez Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów. Ma na swoim koncie sporo sukcesów - zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ŻTC, wiele razy stał na podium i trzy razy zwyciężał w wyścigach ŻTC, miejsce na podium w jeździe na czas w Rzekuniu i zwycięstwo w kryterium kolarskim w Garwolinie. Sławomir w ostatnim biegu kolarskim leżał w kraksie 8 km przed końcem ostatniej pętli. Do mety dojechał chwilę za peletonem z siodełkiem trzymanym w... zębach.

Nr 7 - Adrian Flur - MyBike Road Team - Adrian to pasjonat kolarstwa, gadżeciarz i jak sam o sobie mówi „zakręcony człowiek”. Pasją leczy i zaraża od najmłodszych lat swojego synka. Jego ulubione wyscigi to Klasyk Beskidzki, seria UCI 3, Gran Fondo i Tatra Road Race. Sukcesem Adriana, o którym należy wspomnieć, jest awans na tegoroczne Mistrzostwa Świata UCI Gran Fondo Series. W naszej ocenie Adrian, wspierany przez bardzo silną drużynę będzie się liczył w walce o zwycięstwo. A sama drużyna MyBike Road Team w 2019 roku stawia sobie za cel wysokie miejsca w wyścigach i klasyfikacji generalnej ŻTC.

***

W wyścigu 19 maja wystartuje wiele innych znakomitych zawodniczek i zawodników reprezentujących barwy różnych drużyn: Retro Stork Team, Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont, Lubelska Grupa Triathlonu, Huragan Międzyrzec Podlaski, Cozmo Bike, Atolbike.pl Puławy, SzumGum Siedlec, Pułavelo, PBC Lublin i wielu innych zespołów lub osób niezszerzonych. Informacje o wyścigu oraz o rejestracji są dostępne na stronie www.biegkolarski.pl.

Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza to też impresa charytatywna. Część dochodu z pakietów startowych zostanie przeznaczona dla Kuby Koryckiego z Huty Dąbrowy, czternastoletniego podopiecznego Fundacji “Cegiełkowo Pasja i Pomoc”, na jego walkę z postępującym zanikiem mięśni. W miasteczku zawodów, również będzie prowadzona na ten cel zbiórka. Dla osób, które przekażą najhojniejsze cegiełki dla Kuby, przewidziane są unikatowe pamiątki z tegorocznej edycji wyścigu.

***

Data i miejsce wydarzenia: 19 maja 2019, Wola Okrzejska

Organizator: Rowerowy Łuków

Partnerzy: Gmina Krzywda, Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, OSP Gminy Krzywda

Sponsor Główny: Agro-Top

Sponsorzy: Drogbud Łuków, abcrowery.pl, Kawa dla Kolarzy, People Group,  AD Ubezpieczenia, Przedsiębiorstwo handlowe Alaska, Trezado, Token Polska

Zawody wspierają: Powiat Łukowski, Neon Neonov, Leniva Full Metal Agency, Body Mafia

Patroni medialni: m.in. Łuków24.pl i Wspólnota Łukowska

***

Galeria z pierwszej dycji wyścigu jest dostępna pod następującymi linkami:

http://biegkolarski.pl/galerie/2018-2/foto-lipek/

http://biegkolarski.pl/galerie/2018-2/pracownia-kadru/
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE