Białach i Nowosad mistrzami województwa. Cieślak i Kulczyniec ze srebrem (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Sport Znakomicie spisali się podczas Drużynowych Mistrzostw Województwa Żaków w tenisie stołowym zawodnicy oraz zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Hucie Dąbrowie.

Podczas rozegranych zawodów Piotr Białach oraz Jakub Nowosad zwyciężyli we wszystkich swoich pojedynkach i wywalczyli tytuł drużynowych mistrzów województwa lubelskiego. W decydujących grach zawodnicy prowadzeni przez Grzegorza Czernieca pokonali zespoły UKS Dynamo Gózd oraz MKS Lewart Lubartów. Warto nadmienić, że wszystkie swoje mecze kończyli w stosunku 3:0, zwyciężając zarówno w pojedynkach indywidualnych jak i deblowych.

Niewiele zabrakło a sukces swoich kolegów powtórzyłyby także ich klubowe koleżanki. Barbara Cieślak oraz Agata Kulczyniec pokonały kolejno zespoły UKS Żaczek Fajsławice 3:0 oraz gospodynie z UKS Dystans Niedźwiada 3:1 i awansowały do finału. W nim niestety nie dały rady tenisistkom z Lewartu Lubartów, przegrywając 0:3. Drugie miejsce w stawce tak znakomitych zespołów należy uznać za wielki sukces.