Reklama

Bezkonkurencyjne "ŻAKI"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Żaki Adamów / Facebook

Bezkonkurencyjne "ŻAKI" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Choć drużyna ta funkcjonuje dopiero od 2015 roku, to coraz śmielej radzi sobie na zawodach sportowych. Żaki Adamów - bo o nich mowa - wygrały rozgrywany w sobotę w Łukowie Noworoczny Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009, a dzień wcześniej zwyciężyły w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka".

Żaki Adamów okazały się bezkonkurencyjne w organizowanym przez Dziecięcą Akademię Futbolu V Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej rocznika 2009 o Puchar Burmistrza Miasta Łuków. Zawody, w których brało udział 9 drużyn, rozegrane zostały w sobotę 2 lutego w hali sportowej SP nr 1 w Łukowie. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach systemem każdy z każdym, a najlepsi awansowali do półfinałów.

W jednym z półfinałowych meczy spotkały się drużyny Żaków W i DAF I Łuków. W wyniku rywalizacji w podstawowym czasie padł remis 2:2, więc o awansie zadecydowały rzuty karne. Te skuteczniej wykonywali piłkarze drużyny z Adamowa, którzy w finale spotkali się z ekipą Naprzód Skórzec. DAF natomiast rywalizował o III miejsce z piłkarzami Olimpu Stok Lacki.

W finale Żaki Adamów pokonały Naprzód Skórzec 2:1 i wygrały cały turniej. Klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

 1. Żaki Adamów
 2. Naprzód Skórzec
 3. Olimp Stok Lacki
 4. DAF I Łuków
 5. SEMP Siedlce
 6. TOP 54 Bała Podlaska
 7. DAF II Łuków
 8. DAF III Łuków
 9. Wektra Zbuczyn
 10. Ruch Ryki

W turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, strzelca, obrońcę i bramkarza. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza otrzymał Alan Mioduchowski, który dysponował dobrą formą i zachwycił interwencjami w bramce. Skład drużyny Żaków: Mikołaj Orzyłowski, Jan Stępniak, Alan Mioduchowski, Kacper Król, Tomasz Ochnik, Mikołaj Skiba, Jan Mizak i Aleksander Wójcik. Trenerem drużyny jest Michał Stępniak.

Natomiast dzień wcześniej, w piątek 1 lutego drużyna Żaków U-8 (rocznik 2011 i młodsi) wzięła udział w Finale Powiatowym XIX edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”. Zawodnicy z Adamowa rywalizowali z piłkarzami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie oraz Szkoły Podstawowej w Starej Prawdzie i awansowali do wojewódzkiego etapu rozgrywek. Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym, a mecz trwał 2 x 10 min.

Wyniki wszystkich spotkań:
 • Żaki Adamów - SP nr 2 w Łukowie 5:1
 • Żaki Adamów - SP w Starej Prawdzie 0:0
 • SP w Starej Prawdzie - SP nr 2 w Łukowie 1:1

Skład drużyny: Kacper Białach, Wojciech Mizak, Filip Strzyżewski, Jan Młynarczyk, Kajetan Piskorz, Jakub Grzechnik, Szymon Piotrowski.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE