Reklama

Będą trenować przed jesiennymi zawodami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GKS Armaty Stoczek Łukowski

Będą trenować przed jesiennymi zawodami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od 10 do 21 sierpnia zawodniczki z powiatu łukowskiego wezmą udział w zgrupowaniu kadry województwa lubelskiego w zapasach kobiet. Wśród wyróżnionych jest jedenaście dziewcząt z naszego terenu.

Trenerzy odpowiedzialni za szkolenie kadry wojewódzkiej: Dariusz Kucharski (Chełm), Ryszard Wałachowski (Stoczek Łukowski) oraz Sylwester Janik (Kraśnik) na obóz do Giżycka powołali siedem zawodniczek z Armat Stoczek Łukowski, trzy z UKS-u Zalesie oraz jedną z łukowskich Orląt.

W zgrupowaniu najlepszych zapaśniczek województwa wezmą udział: Monika Białach, Karolina Gryczon, Marta Gajowniczek, Urszula Pogonowska, Katarzyna Stosio, Agata Kazanecka,Julia Brauła (wszystkie Armaty), Julia Pracz, Klaudia Karwowska, Natalia Kryjer (wszystkie UKS Zalesie) oraz Izabela Wałachowska (Orlęta Łuków).

W sumie w zgrupowaniu udział weźmie 65 zawodniczek i sześciu trenerów. Razem z naszymi przedstawicielkami trenować będzie również kadra województwa warmińsko-mazurskiego.

- Celem obozu będą przygotowania do drugiej części sezonu i startów w Pucharze Polski seniorek, Pucharze Polski juniorek i kadetek, które odbędą się w Kraśniku. Z kolei młodziczki w tym roku czekają najważniejsze starty, czyli Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek - zawody zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży oraz Mistrzostwa Polski młodziczek, które odbędą się w Bielawie. Ważne też będą starty w Łukowie na Międzynarodowym Memoriale im. G. Miszty i E. Smolińskiej oraz Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Starych Kobiałkach - mówi Ryszard Wałachowski.

Szkoleniowiec kadry oraz Armat Stoczek Łukowski wspomina, iż głównym celem, jaki postawiony będzie przed zapaśniczkami to praca nad poprawieniem techniki i taktyki w walce oraz praca nad kondycją.

- Okolice Twierdzy Boyen sprzyjają do biegowych interwałów. Zamiast pracy na siłowni opracowaliśmy ośmiokilometrowy szlak kajakowy, gdzie zawodniczki będą miały do pokonania trzy kanały (Giżycki, Piękna Góra oraz Niegociński) i trzy jeziora (Kisajno, Tajty i Niegocin) - kończy.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE