Bartosz Boncik z Pucharem Unii Europejskiej

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Bartosz Boncik z Pucharem Unii Europejskiej - Zdjęcie główne

SportReprezentujący barwy ŁKS "Orlęta" Łuków Bartosz Boncik wywalczył międzynarodowy sukces na zawodach w podnoszeniu ciężarów w austriackim Innsbrucku. Podopieczny Roberta Dołęgi razem z innymi reprezentantami kraju zdobył Puchar Unii Europejskiej.

W zawodach rozgrywanych w mieście znanym z Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich, wystąpiła sześcioosobowa ciężarowa reprezentacja Polski. Kadrę tworzyli zawodnicy w kategoriach wiekowych do lat 15 (Monika Marach - MGLKS Tarpan Mrocza; Antoni Kadłubowski - UKS Impuls Warszawa), lat 17 (Milena Rutkowska - CLKS Mazovia Ciechanów; Bartosz Boncik - Orlęta Łuków) oraz do lat 20 (Sylwia Oleśkiewicz - LKS Omega Kleszczów; Przemysław Korneluk - MGLKS Tarpan Mrocza).

Polacy okazali się bezkonkurencyjni w podnoszeniu ciężarów, zdobywając złoto w klasyfikacji drużynowej i Puchar Unii Europejskiej. W zeszłym roku „nasi” zajęli drugie miejsce przegrywając z Włochami. Łukowianin na zawodach uzyskał w dwuboju 248 kg (113 kg w rwaniu i 135 w podrzucie).

Za zwycięstwo wśród juniorów młodszych zawodnikowi Orląt Łuków - zagrano po raz pierwszy w karierze - Mazurka Dąbrowskiego. Oby sportowiec hymn Polski słyszał w przyszłości częściej.