Bartosz Boncik w dziesiątce sztangistów świata

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Bartosz Boncik w dziesiątce sztangistów świata - Zdjęcie główne

SportZa nami Mistrzostwa Europy Młodzików i Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów. Dziesiąte miejsce zdobył w nich reprezentujący barwy Orląt Łuków Bartosz Boncik.

Łukowianin, który na koncie ma m.in. tytuł wicemistrza Polski, startował w międzynarodowych zawodach w kategorii 77 kg. W rwaniu osiągnął wynik 115 kg, paląc tylko jedno podejście na 118 kg. W podrzucie cpo zaliczeniu podejścia do 140 kg, Bartosz Boncik nieudanie próbował pobić rekord życiowy 146 kg. Ostatecznie wychowanek ŁKS Orlęta Łuków z wynikiem 255 kg zajął dziesiąte miejsce. Wygrał reprezentant Armenii Karen Margarjan 313 kg (145 kg + 168 kg). Zawody rozgrywane były między 22 a 29 lipca.

- Bartek osiągnął wynik na który był przygotowany. Przy wysokim poziomie zawodów dało to tylko, albo aż dziesiąte miejsce. W ostatnim czasie kłopoty z kolanem spowodowały komplikacje w przygotowaniach – mówi trener zawodnika Robert Dołęga. - Na początku roku liczyliśmy na lepszy wynik, ale myślę, że bycie reprezentantem Polski ma swoja wagę bez względu na osiągnięty rezultat. Bo sport to piękna przygoda życia i możliwość sprawdzenia siebie. Co polecam każdemu – dodaje.

W powyższej kategorii wagowej wystąpił jeszcze drugi z Polaków- Dominik Kmita (Budowlani Opole), który zakończył swój występ na piątym miejscu z wynikiem 280 kg. Zawody były kwalifikacjami do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się za 2 miesiące w Argentynie. Reprezentacja Polski wywalczyła dwa miejsce. Po jednym dla juniorki i juniora.