Bartosz Boncik mistrzem Polski! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportBardzo udanie dla sekcji podnoszenia ciężarów przy ŁKS \"Orlęta\" Łuków zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich - Mazowsze 2017. Bartosz Boncik, został po raz drugi mistrzem Polski, tym razem wśród juniorów do lat 17.

Bartosz Boncik wystartował w kategorii do 69 kg i w pewny sposób odniósł zwycięstwo, zapewniając sobie tym samym udział w zgrupowaniu kadry narodowej w COS Zakopane przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Kosowie. Zawodnik uzyskał wynik 243 kg w dwuboju (rwanie 108 g, podrzut 135 kg) i pokonał m.in. zawodników z Mroczy czy Hrubnieszowa.

W zawodach wystartowało jeszcze dwóch reprezentantów z Łukowa. Jakub Sadło w kategorii 77 kg uzyskał 14 miejsce, zaś Bartłomiej Bajora w najcięższej kategorii (+105 kg) zawody ukończył na wysokim, 6 miejscu.

Łukowianie przyczynili się też do zwycięstwa województwa lubelskiego w klasyfikacji województwa. Najlepszym klubem okazała się natomiast Unia Hrubieszów. W zawodach wystartowało ogółem 59 juniorek i 123 juniorów z 60 klubów z całej Polski. Rywalizacja toczyła się na obiektach WLKS Siedlce.

Informację otrzymaliśmy od trenera ciężarowców, Roberta Dołęgi.