Reklama

Reklama

Armaty przed Orlętami i Olimpijczykiem

Opublikowano:
Autor:

Armaty przed Orlętami i Olimpijczykiem - Zdjęcie główne

Ekipa Armat Stoczek Łukowski, czyli Ryszard Wałachowski wraz ze swoimi podopiecznymi: Agatą Kazanecką, Julią Pracz i Julią Rosą

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2021 rok. System Sportu Młodzieżowego ukierunkowany jest na identyfikację utalentowanych zawodników w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec.

Reklama

Celem przyjętego zbioru zasad i reguł organizacji szkolenia jest zapewnienie współzawodnictwa sportowego młodym oraz określenie najlepszych sportów, klubów, gmin i województw w naszym kraju.

Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie zgromadził wszystkie informacje w jednym miejscu (www.ssm.insp.waw.pl) o zawodnikach, klubach, trenerach i wydarzeniach z podziałem m.in. na klasyfikację sportów,  klubową, wojewódzką czy gmin. W naszym powiecie zostało sklasyfikowanych osiem klubów.

 

KLASYFIKACJA NASZYCH

Armaty Stoczek Łukowski - 83,41 pkt.

Orlęta Łuków - 42,2 pkt.

Olimpijczyk Łuków - 30 pkt.

KSW Łuków - 30 pkt.

Łukovia Łuków- 4,6 pkt.

AMPlus Łuków - 1,3 pkt.

Łukowski Klub Karate Kyokushin Mawashi Łuków - 1 pkt

SSZ Szachpol Łuków - 1 pkt

 

W porównaniu z rokiem ubiegłym największy postęp zanotował klub Armaty Stoczek Łukowski (więcej o 34,95 pkt) i Olimpijczyk Łuków (22 pkt.), zaś aż o 39,78 punktów mniej zgromadziły Orlęta Łuków.

 

W rozbiciu na poszczególne sporty najwięcej punktów, bo aż 80,41 pkt. ubierały zapasy kobiet, zapasy klasyczne - 34,2 pkt., podnoszenie ciężarów - 30 pkt., kickboxing - 30 pkt., sumo - 6 pkt., piłka ręczna kobiet - 4,6 pkt., boks - 3 pkt., zapasy styl wolny - 2 pkt., piłka nożna kobiet - 1,3 pkt., karate kyokushin - 1 pkt, i szachy - 1 pkt.

 

Miasto Łuków w klasyfikacji gmin pośród 972 podmiotów zajął 235. miejsce z 110,1 pkt. Powiat łukowski z 193,51 pkt. został sklasyfikowany na 176. miejscu pośród 371 powiatów. Lubelskie w klasyfikacji województw zajęło 9. miejsce z wynikiem 7806,67 pkt. Wygrało Mazowieckie (22089,9 pkt.). W tym roku sklasyfikowano 66370 zawodniczek i zawodników z 4296 klubów.

 

Podsumowując należy stwierdzić, iż kolejny rok w powiecie łukowskim i mieście Łuków największe sukcesy odnoszą sporty walki (zapasy i kickboxing) oraz sztangiści. Najmniejsze zaś przedstawiciele z piłki nożnej i szachów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy