Andżelika Młynarczyk leci do Durres (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

SportWychowanka Olimpijczyka Łuków znalazła się w gronie zawodniczek, które uzyskały możliwość występu podczas mistrzostw świata do lat 17 w podnoszeniu ciężarów.

Andżelika Młynaczyk ćwiczy pod okiem Roberta Dołęgi od trzech i pół roku. - Dla niej będzie to czwarty występ w reprezentacji. Jestem z niej dumny o życzę, by osiągała wielkie sukcesy. Będę starał się jej w tym pomóc, podobnie jak każdemu sportowcowi, którego miałem i mam przyjemność trenować - mówi szkoleniowiec.

Łukowianka ma za sobą występ w mistrzostwach Europy do lat 15. W 2021 roku wywalczyła czwarte miejsce. Rok później wywalczyła srebrny medal, zaś podczas Pucharu Unii Europejskiej zdobyła brąz.

Andżelika występuje w kat. 49 kg.  Niestety, ma problem z utrzymaniem limitu wagi, co powoduje różnego rodzaju napięcia. Trzeba stosować dietę, co stanowi póki co jej i moje zmartwienie. Moja zawodniczka swoimi startami w zawodach zasłużyła, by wystąpić w gronie najlepszych na świecie - dodaje.

Tegoroczne zmagania juniorek młodszych odbędą się w dniach 25 marca - 1 kwietnia 2023, w albańskim Durres.