9 punktów przewagi Orląt

Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

9 punktów przewagi Orląt - Zdjęcie główne

SportPo myśli łukowskich Orląt rozstrzygnęły się wyniki 20. kolejki piłkarskiej okręgówki. Gdy drużyna Roberta Różańskiego ogrywała w Kąkolewnicy miejscowy Grom, Unia Krzywda pokonała na swoim boisku wicelidera z Międzyrzeca Podlaskiego.

Do 9 punktów wzrosła przewaga Orląt Łuków nad drugim w tabeli bialskiej okręgówki Huraganem Międzyrzec Podlaski. W niedzielę 13 maja rozegrana została 20. kolejka spotkań, w której „żółto-czerwoni” grali na wyjeździe z Gromem Kąkolewnica.

Mecz rozpoczął od wzajemnego sprawdzania się drużyn, po czym dwóch stuprocentowych szans nie wykorzystali piłkarze gospodarzy. Po zmianie stron wynik meczu otworzył Krzysztof Kierych mocnym strzałem po ziemi w 59 minucie spotkania, a kilka minut później na 0:2 podwyższył Łukasz Kiryło wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Wygrana meczu w Kąkolewnicy umacnia Orlęta na prowadzeniu w ligowej tabeli i jeszcze bardziej zbliża drużynę do awansu do IV ligi. Na korzyść podopiecznych Roberta Różańskiego powinna również wyjść porażka wicelidera z Międzyrzeca Podlaskiego który niespodziewanie przegrał 1:3 wyjazdowy mecz w Krzywdzie z miejscową Unią. Tym samym drużyna z Łukowa odskoczyła na 9 punktów w tabeli i po 20. ligowych spotkaniach ma 56 punktów na koncie, gdy rywal ma ich jedynie 47.