7 medali zapaśniczek

Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

7 medali zapaśniczek - Zdjęcie główne

Sport7 medali przywiozły z Mistrzostw Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet podopieczne trenera Ryszarda Wałachowskiego.

26 maja w Stróży niedaleko Kraśnika odbył się kolejny rzut mistrzostw województwa lubelskiego w zapasach kobiet. W zawodach tradycyjnie oprócz klubów z województwa lubelskiego w zapaśniczych zmaganiach uczestniczyła również ekipa z ukraińskiego Klesowa.

- Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki Armat, które wystartowały we wszystkich grupach wiekowych - relacjonuje trener Ryszard Wałachowski.

W grupie juniorek pierwsze miejsce zajęły Karolina Gryczon (kat. 46 kg) oraz Monika Białach (kat. 49 kg). Na drugim miejscu uplasowała się natomiast Urszula Piotrowska (kat. 57 kg). Wśród młodziczek złoto w Stróży zdobyła Marta Gajowniczek (kat. 46 kg), a na trzecie miejsce w kategorii wagowej 42 kg zajęła Katarzyna Stosio.

Na zawodach rywalizowały też dzieci. Reprezentująca barwy klubu ze Stoczka Łukowskiego Julia Brauła okazała się bezkonkurencyjna w kategorii wagowej 50 kg. Trzecie miejsce na podium zajęła też Gabriela Bykowska z łukowskich Orląt.