7 medali na Słowacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportZ sukcesami wrócili ze słowackiej Bratysławy podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków. Na turnieju "Slovak Open 2018" zdobyli oni 7 medali.

W ostatni weekend w Bratysławie odbyły się zawody o Puchar Europy w kickboxingu - Slovak Open. W turnieju wystartowało 945 zawodników z 90 klubów reprezentujących 11 państw, a wśród nich znalazła się siedmioosobowa reprezentacja klubu KSW Łuków. Turniej był mocno obsadzony i stał na wysokim poziomie sportowym.

Najwięcej zwycięstw wśród Łukowian odnieśli Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski. Bartek zdobył srebrny medal w kategorii do 47 kg w formule light contact i brązowy w pointfighing. Marta wywalczyła natomiast brązowy medal w kategorii do 46 kg w formule light contact.

- Zwycięstwa łukowskich zawodników nie były niespodzianką, gdyż pięcioro z nich aktualnie należy do Kadry Narodowej. Są to Amelia Wasilewska, Natalia Zarzycka ,Marta Pawlikowska, Martyna Czerepińska i Bartosz Prusinowski - tłumaczy sukcesy swoich podopiecznych Zenon Pawlikowski.

Medale w formule light contact zdobyli także Amelia Wasilewska (32 kg), Natalia Zarzycka (42 kg), Martyna Czerepińska (65 kg) i Maciej Mościcki (plus 69 kg). Wszyscy wywalczyli brązowe krążki. Jedynie debiutująca w międzynarodowych zawodach Patrycja Pawlikowska pomimo zwycięstwa w eliminacjach ze Słowaczką, nie zdołała zakwalifikować się do strefy medalowej, gdyż w ćwierćfinale przegrała z zawodniczką z Węgier.

Jak dodaje trener Pawlikowski, wyjazd do Bratysławy był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i wsparciu Burmistrza Miasta Łuków, który przyznał zawodnikom stypendium sportowe.