Reklama

5,5 tony dla Kuby Koryckiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Vire / CrossFit Łuków / Facebook

5,5 tony dla Kuby Koryckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ponad 5,5 tony "przerzucono" dla Kuby Koryckiego, cierpiącego na dystrofię mięśniową chłopca z Łukowa. Na charytatywne zawody w dwuboju siłowym zaprosili sportowcy z CrossFit Łuków i CrossFit Siedlce wspomagani przez Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc.

Charytatywne wyciskanie sztangi w Łukowie. W sobotę 21 kwietnia w siedzibie CrossFit Łuków odbyły się nietypowe zawody, z których dochód przeznaczono na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji Cegiełkowo Jakuba Koryckiego. Chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne`a, prowadzącą do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni. Z racji, iż nie ma lekarstwa na DMD, radzić z chorobą można sobie jedynie przez systematyczną rehabilitację zapobiegającą dalszemu zanikowi mięśni.

Właśnie taki cel przyświecał startującym w zawodach. Zawodnicy zmagali się z rwaniem i podrzutem sztangi, a wyniki uzyskane przez każdą z osób przeliczano na złotówki, które później wpłacali sponsorzy na rzecz fundacji. Przelicznik jaki obowiązywał w trakcie charytatywnej rywalizacji to 20 groszy za każdy „wydźwigany” kilogram na sztandze. W sumie na zawodach wystartowało 30 crossfiterek i crossfiterów, których wsparli sztangiści z łukowskich Orląt.

Zawody wśród Pań wygrała Katarzyna Ławecka (CrossFit Siedlce) podnosząc 100 kg w dwuboju na rzecz Kuby. II oraz III miejsce zajęły Patrycja Głębicka i Klaudia Kolo, dźwigając odpowiednio 86 i 76 kilogramów. W Łukowie wystąpiła też Dominika Misterska-Zasowska, multimedalistka Mistrzostw Polski i medalistka Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, uzyskując poza rywalizacją wynik 126 kg w dwuboju.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Jarosław Zasowski (CrossFit Siedlce, 252 kg w dwuboju), Mateusz Żylik (227 kg) i Mateusz Kowalewski (185 kg). Rywalizacja zarówno u pań i jak i panów toczyła się bez podziału na kategorie wagowe, a o wyniku decydowały punkty uzyskane w ramach rywalizacji Sinclaira.

Na zawodach startowali też sztangiści Orląt Łuków. Podopieczni Roberta Dołęgi zakończyli rywalizację podnosząc w sumie blisko 1,5 tony. 325 kg w dwuboju uzyskał Marcin Izdebski, 280 kg Łukasz Boncik, a jako trzeci wśród ciężarowców uplasował się Patryk Czerwonogrodzki z 213 kg. Sumując wyniki uzyskane przez reprezentantów Orląt oraz wszystkich crossfiterów i crossfiterki, udało się uzbierać kwotę 1114 zł, które trafią na rzecz potrzebującego chłopca.

Zdjęcia autorstwa Marcina Vire można zobaczyć m.in. na profilu na facebooku CrossFit Łuków.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE