Reklama

5 stypendiów od marszałka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Krzysztof Basiński, Urząd Marszałkowski

5 stypendiów od marszałka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Ponad setka sportowców otrzymała stypendia Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się też przedstawiciele ŁKS Orlęta Łuków.

Uroczystość wręczenia stypendiów sportowych zorganizowano w środę 24 kwietnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Nagrody otrzymało w sumie 266 sportowców (103 zawodniczki i 163 zawodników) z 51 klubów z województwa lubelskiego. Spośród wszystkich stypendystów, 220 uprawia dyscypliny olimpijskie, a 46 to sportowcy niepełnosprawni.

- Są to najlepsi sportowcy, którzy swoimi wynikami na arenie krajowej i międzynarodowej rozsławiali Lubelszczyznę. Sport to bezcenna inwestycja i fakt, że mamy 266 medalistów z różnych imprez sportowych, od Mistrzostw Polski, po Mistrzostwa Świata, Europy jest imponującym wynikiem jak na dwumilionowy region - mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W powyższej grupie 102 zawodników otrzymało stypendia za osiągnięcia seniorskie, 21 za osiągnięcia w kategorii młodzieżowiec, 60 za osiągnięcia w kategorii wiekowej juniora oraz 83 juniorów młodszych (kadetów). W gronie znaleźli się też zawodnicy ŁKS Orlęta Łuków z sekcji podnoszenia ciężarów: Łukasz Ławecki i Bartosz Boncik, a także bokserzy: Martyna Czerepińska, Natalia Zarzycka i Maciej Mościcki.

W tym roku na wsparcie młodych sportowców przeznaczono kwotę 784 800 złotych. Środki te przyznawane są na okres 9 miesięcy. Na uroczystości wręczenia stypendiów dyplom uznania otrzymali też trenerzy podnoszenia ciężarów w ŁKS Orlęta Łuków Jan Dmowski i Robert Dołęga. Wydarzenie uświetnił występ Klaudii Borejko, uczennicy I LO im. T. Kościuszki w Łukowie.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE