20 medali zapaśników

Autor: | Zdjęcie: Ryszard Wałachowski

20 medali zapaśników - Zdjęcie główne

SportPonad dwadzieścia krążków wywalczyli zapaśnicy z powiatu łukowskiego na zorganizowanych w ostatnią sobotę mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zawody tym razem toczyły się w Chełmie.

Reprezentanci Orląt Łuków, klubu GKS Armaty Stoczek Łukowski i UKS Zalesie reprezentowali powiat łukowski na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego młodziczek w zapasach kobiet, dzieci, młodzików i kadetów w stylu klasycznym. Zawody rozegrano w sobotę 9 grudnia w Chełmie. Zawodnicy z naszego terenu zdobyli na nich ponad dwadzieścia medali.

Dla klubu ze Stoczka Łukowskiego w Chełmie punktowali Urszula Pogonowska (I miejsce w kat. 36 kg), Natalia Osiak i Klaudia Świętochowska (II i III miejsce w kat 39 kg), Marta Gajowniczek, Jula Brauła i Katarzyna Stosio (I, II i III miejsce w kat. 42 kg), Agata Kazanecka (III miejsce w kat. 50 kg) oraz Urszula Piotrowska (II miejsce w kat. 54 kg). Wyniki uzyskane przez reprezentantki Armat uplasowały klub na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Ponadto jak dodaje trener zawodniczek Ryszard Wałachowski, większość dziewcząt wystartowała w grupie wiekowej młodziczek, nie osiągając jeszcze ich wieku. Był to więc debiut - z sukcesami.

Wśród młodzików zawodnicy ze Stoczka Łukowskiego wywalczyli trzy medale. Drugie miejsce w kat. 53 kg uzyskał Emil Lech, a stopień niżej zawody ukończyli Krystian Kudlak (kat. 62 kg) i Kacper Gajowniczek (kat. 66 kg). Piąte miejsce wywalczył natomiast Karol Rosa.

UKS Zalesie zdobyło na Mistrzostwach trzy srebrne medale. Krążki w tym kolorze wywalczyły Julia Pracz (46 kg), Klaudia Karwowska (50 kg) i Patrycja Piotrowska (66 kg). Zawodnicy łukowskich Orląt punktowali natomiast pięciokrotnie. Wśród młodziczek I miejsce w kategorii 62 kg wywalczyła Izabela Wałachowska, a taki sam wynik wśród dzieci uzyskał Błażej Wałachowski (kat. 38 kg). Wśród młodzików złoto wywalczył Jakub Niebrzegowski (68 kg), drugie miejsce zajął Bartek Rychta (42 kg), a trzecim miejscem na podium w kategorii 53 kg podzielili się Filip Baranowski i Igor Lisiewski. Ostatni z zawodników żółto-czerwonych - Maciek Michalak – zdobył piąte miejsce w kategorii 38 kg.