14 medali zawodników z Ziemi Łukowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportW ostatni weekend w hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie odbywały się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Klasycznych. Turniej zorganizował Lubelski Związek Szachowy i Stowarzyszenie Szachistów "Szachpol" w Łukowie.

Mistrzostwa rozgrywano w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej, nad którym patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków oraz Wójt Gminy Łuków. Szachiści natomiast rywalizowali ze sobą z podziałem na kategorie wiekowej do lat 7, 9, 11, 13, 15 oraz 18.

Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Stowarzyszenia Szachpol Łuków, którzy ponownie zdobyli najwięcej medali ze wszystkich klubów. Łukowscy zawodnicy zdobyli w Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów łącznie 8 medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Złoty medal zdobyli: Piotr Piwowarczyk w kategorii do lat 15, Grzegorz Olichwirowicz kat. do lat 18. Srebrne medale zdobyli: Franciszek Gogłoza kat. do lat 7, Julia Ignaciuk kat. do lat 7, Wojciech Golba kat. do lat 18, Julia Piwowarczyk kat. do lat 18. Brązowe medale wywalczyli natomiast: Kacper Ignaciuk kat. do lat 9, Mateusz Wawer kat. do lat 13.

Dodatkowo medale dla Ziemi Łukowskiej zdobył ULKS Struś Okrzeja, który uplasował się na 4. miejscu klasyfikacji medalowej klubów z 4 medalami oraz Radzyńskie Towarzystwo Szachowe, które zdobyło 2 medale i tym samym uplasowało się na 6. miejscu w klasyfikacji klubów.

Kamil Ochnik z ULKS Struś Okrzeja zdobył złoty medal w kat. do 7 lat, Jakub Sadło srebrny medal (kat. 9 lat), Aleksandra Beczek srebrny medal (kat. 11 lat), a Arkadiusz Bana brązowy medal (kat. 18 lat).

7-8. LUKS Fajsławice – 1 medal: 1 złoty

Dyrektorem turnieju był dr Bronisław Samujło. Sędzią głównym Mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.

W sobotę 27 października w tym samym miejscu rywalizowali także nauczyciele z województwa lubelskiego. W tej rywalizacji najlepszy okazał się (ponownie) nauczyciel z Lublina - Marek Chwalewski, na 2. miejscu uplasował się Piotr Opolski, nauczyciel z Lubartowa, natomiast 3. miejsce zajął nauczyciel z Łukowa, Andrzej Malejka. Mistrzostwa dedykowane były wszystkim osobom posiadającym uprawnienia nauczycielskie z terenu województwa lubelskiego.