10 medali Olimpijczyka. Ekipa Dołęgi najlepsza! (zdjęcia)

Autor:

SportW ostatni weekend w Biłgoraju odbył się tradycyjnie już Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich połączony z Finałem Eco Harpoon Recykling Lubelską Ligą Juniorów w podnoszeniu ciężarów.

W imprezie rywalizowało 105 osób w grupie "na technikę", do 15, 17 i powyżej 17 lat. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawicieli Olimpijczyka Łuków. Robert Dołęga wystawił 12-osobowy skład.

"Na technikę" w grupie do lat 12 zwyciężyła Lena Śledź. W grupie młodzik w kategorii wagowej do 64 kg wystartowały Amelia Śledź, która z wynikiem 78 kg zajęła drugie miejsce. Zaś w kat. 55 na czwartej pozycji uplasowała się debiutantka Julia Ognik (76 kg dwuboju).

W tej samej grupie wiekowej ale u chłopców w kat. 67 kg wystąpił Krystian Śledź (srebrny medal) i Filip Królikowski (brązowy medal). W kat. wagowej +102 kg na drugim miejscu zawody ukończył Rafał Łobejko.

Bardzo dobry występ kolejny już raz zaliczyli juniorzy młodsi. Rewelacją zawodów był wyczyn Andżeliki Młynarczyk w kat. 55 kg, która nie dość, że zwyciężyła w swojej kategorii wagowej, ustanawiając wszystkie rekordy życiowe, to także okazała się najlepszą zawodniczką turnieju!

Julia Linkiewicz po pasjonującej walce odniosła zwycięstwo w kat. 59 kg wyrywając sztangę ważąca 56 kg i podrzucając 76 kg. Oliwia Markiewicz wygrała rywalizację w najlżejszej kat. do 45 kg.

Panowie nie byli gorsi. Błażej Borkowski w klasyfikacji wg Tabeli Sinclaira (bez podziału na kategorie wagowe) zajął drugiej miejsce i zwyciężył w kat. 67 kg. Piotr Zachoszcz w kat. 81 kg także otrzymał złoty medal za zwycięstwo. W kat. 89 kg Kacper Nowosielski zajął drugiej miejsce.

To nie koniec sukcesów Olimpijczyka Łuków. W Finale Eco Harpoon Recykling Lubelskiej Lidze Juniorów zespół prowadzony przez Roberta Dołęgę, Jana Dmowskiego i Daniela Górskiego nie miał sobie równych i z rekordem ligi wygrał całe rozgrywki. W rywalizacji brało udział 10 zespołów w województwa lubelskiego.