Reklama

Trujesz sąsiadów starym piecem? Możesz dostać mandat nawet 5000 zł !

Opublikowano:
Autor:

Trujesz sąsiadów starym piecem? Możesz dostać mandat nawet 5000 zł ! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Zgodnie z przyjętą przez Sejmik Województwa Lubelskiego uchwałą z dnia 19.02.2021r., wystartował program „Stop Smog” który zakłada wymianę wysokoemisyjnych pieców grzewczych na źródła nisko-emisyjne. Dla osób które tego nie dokonają przewidziane są mandaty i kary grzywny w wysokości od 500 do 5000 zł.

 

Niestety tym razem nie będzie też możliwości uniknąć konsekwencji ponieważ do 1 lipca 2022r. każdy właściciel budynku ma obowiązek złożyć deklarację dotyczącą sposobu ogrzewania a co za tym idzie pojawi się w ogólnopolskiej bazie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Stamtąd już szybka droga do weryfikacji czy tzw. „kopciuch” został już usunięty czy też nie. Urzędnicy mają być bezlitośni.

Jak zyskać nawet 18 000 zł na obowiązkowej wymianie pieców ?

Tu z pomocą przychodzi program „Czyste Powietrze” dający możliwość skorzystania z dofinasowania na wymianę starego pieca na jedną z najtańszych form ogrzania domu oraz wody użytkowej którym jest Pompa ciepła!

Co zrobić by otrzymać finanse na Pompę Ciepła?

Jak zawsze, najpierw zaczyna się od chęci ale poza nimi również należy spełnić kilka warunków które umożliwią otrzymanie dotacji. Przede wszystkim należy być właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnegolub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą. Drugim elementem są dochody które nie powinny przekroczyć określonej wartości ponieważ program skierowany jest w stronę osób mniej zamożnych. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Ile mogę zyskać grzejąc pompą ciepła ?

W chwili obecnej większość domów ogrzewana jest w sposób nie ekologiczny a tym samym w sposób bardzo kosztowny. Gdybyśmy mieli zrobić porównanie ogrzewania ekologicznegokontra pozostałe rozwiązania to wyglądało by to w następujący sposób: dla domu o powierzchni 150m2 roczne koszty ogrzewania brutto zaczynając od najtańszego rozwiązania czyli pompy powietrze-woda to około 2640zł, kolejne jest ogrzewanie gazem ziemnym 3432zł, ekogroszek 4057zł, węgiel orzech 4255zł oraz pellet 4313zł. W przypadku budynków ze słabym dociepleniem koszty te mogą być nawet dwukrotnie wyższe.

Jak widać powyżej to właśnie pompa ciepła jest rozwiązaniem najtańszym finansowo ale nie tylko. Dzięki jej zastosowaniu w domu nie pojawia się kurz z pieca, nie ma już potrzeby przygotowywania opału, nie ma obaw o wybuch gazu. Zyskujemy komfort i święty spokój a w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną zyskujemy darmowe ogrzewanie domu oraz ciepłej wody użytkowej.

Gdzie można się zgłosić po bezpłatne wsparcie?

Po więcej informacji oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym oddziałem w Lublinie przy ul. Chopina 45/1 lub pod nr telefonu 81 440 24 44

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy