Kliniki Bocian – leczenie niepłodności na terenie całego kraju
Program refundacji in vitro jest realizowany w wybranych ośrodkach leczenia niepłodności, w tym przez sieć Klinik Bocian, które umożliwiają korzystanie z sfinansowania procedury w ośmiu swoichlokalizacjach: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz Warszawie.
Dzięki obecności klinik w różnych regionach kraju, dostęp do leczenia mają zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i pobliskich, małych miejscowości. Od początku działania refundacji tj. 1 czerwca 2024 do końca ubiegłego samego roku, we wszystkich ośrodkach Kliniki Bocian (realizujących program) potwierdzono ponad 1800 ciąż.
Pojawiło się też już pierwsze dziecko, u pary korzystającej w jednej z Klinik Bocian z rządowego programu refundacji in vitro.
Warto wspomnieć, że wiele par jest też w trakcie procesu kwalifikacji lub przygotowań do zabiegu, co zwiastuje dalsze sukcesy rządowego programu. Nowi pacjenci również mogą się jeszcze zgłosić. Refundacja in vitro – kto może skorzystać z programu?
Refundacja in vitro skierowana jest zarówno do małżeństw, jak i osób żyjących w związkach nieformalnych, pozostających we wspólnym pożyciu.
Wymogiem przestąpienia do programu jest zdiagnozowana niepłodność o charakterze bezwzględnym lub potwierdzenie nieskutecznego leczenia z powodu niepłodności przez co najmniej 12 miesięcy.
Ważnym punktemkwalifikacyjnym jest również wiek. W przypadku procedur z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych lub dawstwem nasienia kobieta nie może przekroczyć 42. roku życia, a przypadku in vitro z komórką dawczyni lub adopcją zarodków – górna granica wieku u kobiety wynosi 45 lat. Jeśli chodzi o mężczyzn nie mogą oni przekroczyć 55. roku życia, niezależnie od postępowania w leczeniu.
Pacjenci na każdym etapie leczenia muszą też mieć ważne ubezpieczenie zdrowotne.Do programu refundacji in vitro mogą również zgłosić się pary z zamrożonymi zarodkami, powstałymi przed jego wdrożeniem oraz te, które mają już dzieci, lecz zmagają się z niepłodnością wtórną. Bezpłatne in vitro – zasady finansowania Rządowy program refundacji in vitroumożliwia finansowanie nawet do sześciu indywidualnych procedur wspomaganego rozrodu.
Obejmuje to: maksymalnie 6 cykli z dawstwem zarodków, maksymalnie 4cykle z własnymi komórkami rozrodczymi lub dawstwem nasienia, maksymalnie 2 cykle z dawstwem oocytów. Także osoby zmagające się z chorobą nowotworową mogą w ramach programu skorzystać z zabezpieczenia płodności na przyszłość.
Jak skorzystać z refundacji in vitro? Przystąpienie do programu nie jest trudne, aby to zrobić należy skontaktować się z wybraną kliniką, będącą realizatorem i przejść ocenę medyczną. W trakcie konsultacji lekarze przeanalizują dokumentację medyczną i potwierdzą spełnienie wymagań kwalifikacyjnych.
W województwie lubelskim realizatorem programu refundacji in vitrojest chociażby Klinika Bocian w Lublinie, która zlokalizowana jest przy ul. Relaksowej 26. Osoby zainteresowane leczeniemw tej klinice mogą zadzwonić pod numer tel. +48 81 475 76 80lub odwiedzićją osobiście.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.