Reklama

O czym szczególnie warto pamiętać, wybierając się na narty w tym sezonie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

O czym szczególnie warto pamiętać, wybierając się na narty w tym sezonie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Sezon narciarski w pełni, jednak wielu doświadczonych narciarzy wyjazd na stok ma dopiero przed sobą. Choć z pozoru sezon ten nie różni się od innych, to jednak musimy pamiętać, że jest on w pewnym sensie zdominowany przez koronawirusa. O czym więc warto pamiętać w szczególności podczas przygotowań do urlopu?

Sprawdź obostrzenia!

Przygotowania do wyjazdu na narty doświadczonym narciarzom przypominają swego rodzaju rytuał - należy bowiem zadbać o sprzęt, odpowiednią odzież oraz wybrać stok, po którym będziemy szusować. Niemniej jednak w tym roku musimy pamiętać również o tym, aby sprawdzić obostrzenia covidowe, jakie obowiązują w danym kraju. Powinniśmy zwrócić uwagę na przede wszystkim na:

  • wymogi danego kraju odnośnie wykonywania testów,
  • kwestię honorowania paszportów covidowych,
  • maksymalne obłożenie w hotelach i obiektach gastronomicznych,
  • długość kwarantanny i zasady, na jakich można z niej być zwolnionym.

Więcej na temat tego, jak wyglądają przygotowania do tegorocznego sezonu, można dowiedzieć się tutaj: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/narty-a-koronawirus-przygotowania-do-sezonu. Pamiętajmy, że choć koronawirus nie zdominował w pełni sezonu narciarskiego, to jednak dobrze jest przygotować się do niego w taki sposób, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Bądźmy na bieżąco ze wszelkimi zmianami również wtedy, gdy zamierzamy spędzić zimowy urlop w kraju.

Polisa na wszelki wypadek

Doświadczeni narciarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele zagrożeń czyha na nas na stoku. Choć jazda na nartach jest niezwykle przyjemna, to jednocześnie niebezpieczna. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, tak aby uniknąć konieczności ponoszenia wydatków na ratowanie zdrowia. O wykupieniu dodatkowej polisy ubezpieczeniowej powinniśmy pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się zagranicę. Tam bowiem nie przysługuje nam bezpłatne ratownictwo medyczne, jak ma to miejsce w kraju. Co więcej, dzięki prywatnym polisom możemy korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych czy udać się po pomoc medyczną do prywatnych ośrodków. O dodatkowym zabezpieczeniu wyjazdu powinniśmy pomyśleć zwłaszcza w tym roku, rozszerzając tym samym zakres ochrony ubezpieczeniowej. Mowa tutaj o wykupieniu polisy, która dodatkowo będzie nas chronić przed nieprzyjemnymi skutkami koronawirusa. Dzięki niej zostaną pokryte koszty:

  • leczenia,
  • pobytu w ośrodku na czas kwarantanny
  • wyżywienia na czas kwarantanny,
  • wykonania niezbędnych testów diagnostycznych,
  • odwołania wyjazdu, jeśli w ostatnim momencie zostanie na nas nałożona kwarantanna bądź izolacja.

Informacje na temat poszczególnych polis narciarskich znajdziemy na stronie internetowej https://www.polisanarciarska.pl/. Warto mieć na uwadze, że choć zakup dodatkowego ubezpieczenia nie jest obowiązkowy, to jednak warto zdecydować się na taki krok, szczególnie w obecnych czasach, które niejako naznaczone są koronawirusem. Dzięki odpowiedniej polisie będziemy mogli bezpiecznie szusować po stoku, zatem wyjazd stanie się dla nas czystą przyjemnością. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE