Reklama

Możliwości na rynku pracy w powiecie łukowskim

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Możliwości na rynku pracy w powiecie łukowskim - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Dla kogo łatwo dostępna jest praca w Łukowie i w powiecie łukowskim w 2022 r.? Informacji na ten temat dostarcza badanie Barometr zawodów, wykonywane co roku z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Z Barometru wynika, że do kandydatów szczególnie pilnie poszukiwanych przez lokalnych pracodawców należą kierowcy ciężarówek i robotnicy budowlani. Na tym lista zawodów deficytowych w powiecie jednak się nie kończy.

Praca w powiecie łukowskim od zaraz

W Barometrze zawodów 2022 odnotowano 3 grupy profesji z dużym deficytem w powiecie łukowskim. Są to: kierowcy samochodów ciężarowych, przetwórcy mięsa i ryb oraz robotnicy budowlani. Osoby wykonujące te profesje mogą spodziewać się licznych ofert dostępnych na rynku pracy i niewielkiej konkurencji w czasie rekrutacji.

Praca w mieście Łukowo i powiecie łukowskim powinna być także łatwo dostępna dla przedstawicieli kolejnych 34 zawodów deficytowych. Grupa ta obejmuje między innymi profesje:

 • budowlane – w tym betoniarza/zbrojarza, cieśli/stolarza budowlanego, murarza/tynkarza, pracownika robót wykończeniowych, inżyniera budownictwa, operatora/mechanika sprzętu do robót ziemnych;

 • techniczne i specjalistyczne w usługach i przetwórstwie przemysłowym – mechanika samochodowego, blacharza/lakiernika samochodowego, elektryka/elektromechanika/elektromontera, spawacza, ślusarza, pracownika fizycznego, pracownika produkcji odzieży, obuwnika, rzemieślnika obróbki szkła i metali szlachetnych, specjalisty technologii żywności i żywienia,

 • związane z branżą transportowo-magazynową – kierowcy autobusów, zaopatrzeniowca/dostawcy, spedytora/logistyka, magazyniera,

 • medyczne i pokrewne – lekarza, pielęgniarki/położnej, psychologa/psychoterapeuty, logopedy/audiofonologa,

 • związane z oświatą – nauczyciela przedmiotów ogólnokształcących, a także przedmiotów zawodowych, nauczyciela szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych.

 •  

  W powiecie brakuje też pracowników gastronomii (kucharzy, pomocy kuchennych), handlu (sprzedawców, kasjerów) i różnego rodzaju usług (fryzjerów, instruktorów nauki jazdy, specjalistów ds. rachunkowo-księgowych). Oferty dotyczą rownież pracy w gospodarstwach rolnych.

  Zgodnie z Barometrem zawodów w powiecie łukowskim w bieżącym roku notuje się z kolei nadwyżkę szukających pracy ekonomistów, pracowników branży turystycznej, a także pracowników administracyjno-biurowych.

  Aktualne oferty pracy w województwie lubelskim

  Powiat łukowski jest powiatem o najniższym wskaźniku bezrobocia w całym województwie lubelskim. Zgodnie z informacją GUS w końcu sierpnia 2022 r. stopa bezrobocia wynosiła:

  w powiecie łukowskim – 3,1 %,

  w woj. lubelskim – 6,5%,

  w Polsce – 4,2%.

  Osoby szukające zatrudnienia w województwa, czy konkretnie – w powiecie łukowskim lub mieście Łuków – znajdą aktualne ogłoszenia od pracodawców na portalu rekrutacyjnym praca.pl. Jest to duża, ogólnopolska platforma, koncentrująca tysiące ofert z całego kraju. By dotrzeć do ogłoszeń typu praca Łuków – wystarczy wskazać nazwę tej miejscowości w pasku wyszukiwarki.

   

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy