Reklama

Reklama

Łuków - czym charakteryzuje się rynek pracy?

Opublikowano:
Autor:

Łuków - czym charakteryzuje się rynek pracy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Łuków to miasto w województwie lubelskim liczące niemal 30 000 mieszkańców. Tutejsza ludność znajduje pracę w branżach takich jak przemysł, budownictwo, handel oraz usługi. Znaczna część pracowników znalazła zatrudnienie w Łukowie w Podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szczególnie dla osób takich jak ekonomiści oraz pracownicy branży turystycznej poszukiwania pracy to duże wyzwanie. Przyjrzyjmy się, jakie są zawody deficytowe w Łukowie oraz jak szukać pracy.

Reklama

Oferty pracy Łuków – nadwyżka w zawodach tj. ekonomista oraz pracownik branży turystycznej

Oferty pracy w Łukowie, które można znaleźć m.in. w urzędzie pracy lub na portalach internetowych z ogłoszeniami tj. https://www.aplikuj.pl/praca/lukow, kierowane są do mieszkańców Łukowa oraz okolic. Niektóre osoby poszukujące pracę, znajdą ją bez problemu. Inni mogą mieć z tym duże trudności. Przed dużym problemem stoją osoby z wykształceniem ekonomicznym oraz pracujące w branży turystycznej. Nadwyżka pracowników w tych branżach sprawia, że wielu specjalistów decyduje się na pracę w innym zawodzie – często poniżej posiadanych kwalifikacji oraz doświadczenia. W związku z trudnościami w znalezieniu pracy interesujące są dla nich oferty pracy dla kelnerów, kasjerów, sprzedawców oraz pracowników produkcji.

Dla wielu pracowników branży turystycznej ciekawym rozwiązaniem jest praca za granicą. Wykształcenie w danym kierunku oraz znajomość języków obcych daje im możliwość pracy w swoim zawodzie również u naszego zachodniego sąsiada – w Niemczech, a także w Anglii, Włoszech czy Paryżu. W przypadku wielu innych zawodów, wcale nie jest to takie oczywiste. Praca za granicą w swoim fachu sprawi, że również dla polskiego pracodawcy staniemy się bardziej atrakcyjni jako pracownik – szczególnie w przypadku młodych ludzi, którzy świeżo po studiach mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy w Polsce oraz zdobyciem doświadczenia. Z kolei ekonomiści mogą rozszerzyć swoje poszukiwania na całą Polskę. Atrakcyjne są dla nich nie tylko oferty pracy w Łukowie, ale także oferty pracy zdalnej w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, czy też Warszawie.

Praca w Łukowie – kto nie powinien mieć trudności w znalezieniu pracy?

Dla mieszkańców Łukowa atrakcyjna jest nie tylko praca w Łukowie, ale także praca w pobliskich miejscowościach tj. Siedlce. Oferty pracy w Siedlcach znajdziemy m.in. na stronie internetowej https://www.aplikuj.pl/praca/siedlce. Trudności ze znalezieniem pracy nie powinny mieć osoby pracujące w zawodach deficytowych tj.:

 • blacharze i lakiernicy samochodowi;
 • budowlańcy i dekarze;
 • fizjoterapeuci i masażyści;
 • kierowcy autobusów, samochodów ciężarowych;
 • kucharze oraz pomoce kuchenne;
 • nauczyciele w szkołach ponadpodstawowych;
 • lekarze, pielęgniarki oraz położne;
 • sprzedawcy i kasjerzy;
 • operatorzy maszyn;
 • pracownicy fizyczni;
 • opiekunowie osób starszych lub niepełnosprawnych.

W przypadku osób pracujących w wyżej wymienionych zawodach dobrze napisany życiorys otwiera im drogę na niemal każdą rozmowę kwalifikacyjną, która ma duże szanse na powodzenie.

Jak szukać pracy w Łukowie?

Oferty pracy w Łukowie znajdziemy nie tylko w urzędzie pracy oraz na portalach z ogłoszeniami, ale także w miejscowej prasie, na tablicach z ogłoszeniami, czy też podpytując znajomych. Czasami warto zwrócić uwagę na nowe inwestycje w miejscu zamieszkania. Każda nowo powstała firma w Łukowie oraz okolicach to kolejne miejsca pracy. Powinny pamiętać o tym zwłaszcza osoby pracujące w zawodach, na które jest mały pobyt. Aplikując jako pierwsi, mamy duże szanse, że nasza kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona.

Osoby mające problemy ze znalezieniem pracy w Łukowie powinny skorzystać z pomocy urzędu pracy, który w ramach powrotu osób bezrobotnych na rynek pracy może zaoferować im pomoc w postaci szkoleń, prac interwencyjnych czy też możliwości odbycia stażu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy