Reklama

Reklama

Dowiedz się jak prawidłowo dbać o swój dom

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Dowiedz się jak prawidłowo dbać o swój dom - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Twój dom to inwestycja, która wymaga regularnych przeglądów, by chronić ciebie i twoje finanse. Domy wymagają konserwacji wewnętrznej i zewnętrznej z regularnym czyszczeniem i inspekcjami, aby mieć pewność, że wszystko jest bezpieczne.

Reklama

 Konserwacja sezonowa dotyczy pogody i potrzeb związanych z użytkowaniem, takich jak grabienie liści czy zamykanie basenu. Urządzenia i instalacje muszą być sprawdzane i naprawiane przez cały okres użytkowania domu.

Gruntowne sprzątanie domu

Wyszoruj ściany i listwy przypodłogowe, dokładnie wyszoruj urządzenia i wynajmij odkurzacz do dywanów, by usunąć cały kurz i sierść. Zdezynfekuj powierzchnie płaskie, żeby pozbyć się również niewidzialnych zanieczyszczeń, czyli bakterii i wirusów. Warto odwiedzić kategorie nieruchomości https://www.ogloszenia24m.pl/nieruchomosci/ żeby dowiedzieć się więcej.

Zadbaj o urządzenia

Wymień filtry powietrza w swoim domu, by uzyskać czystsze i zdrowsze powietrze. Filtry powietrza należy wymieniać co 30-60 dni. Znajdź urządzenia sterujące wodą i prądem Dowiedz się, jak sterować wodą i elektrycznością, aby móc je szybko włączyć lub wyłączyć w celu konserwacji lub w nagłych wypadkach. Główne zawory odcinające wodę znajdują się zazwyczaj na zewnątrz domu, często od strony ulicy. Twój dom może mieć również zawór krawężnikowy, który znajduje się w pobliżu ulicy lub chodnika, na linii posesji.

Sprawdź swoje urządzenia zabezpieczające

Przetestuj wszystkie istniejące alarmy dymu i tlenku węgla. W razie potrzeby wymień alarmy lub baterie i zaopatrz się w dodatkowe baterie.

Sprawdź zmiękczacz i podgrzewacz wody
Zmiękczacze i podgrzewacze wody nie wymagają dużej konserwacji, ale warto sprawdzać je co miesiąc. Sprawdzaj, czy w zmiękczaczu wody nie ma mostków solnych i czy nie jest on zamulony, a w razie potrzeby uzupełniaj sól. W przypadku podgrzewaczy wody należy co miesiąc sprawdzać temperaturę i zawory nadciśnieniowe. Podczas kontroli podgrzewacza wody szukaj pęknięć i wycieków.

Czyszczenie pojemnika na śmieci

Wyczyść swój pojemnik na śmieci, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy i zapobiec gromadzeniu się bakterii i pleśni. Usuń pozostałe cząstki jedzenia Wsyp pół filiżanki sody oczyszczonej i pozostaw na 30 minut lub wlej jedną filiżankę octu i pozostaw na 5 minut a następnie wypłucz gorącą wodą.

O czym musisz pamiętać jesienią?

Usuń liście i inne odpady z trawnika, aby zapobiec jego uszkodzeniu i powstawaniu pleśni. Wyrzuć liście do kosza lub rozdrobnij je i przyłóż do grządek ogrodowych jako nawóz, aby ocieplić krzewy i roślinność. Możesz kosić trawnik co tydzień, żeby liście były rozdrobnione, w w ten sposób zaoszczędzisz czas na grabieniu. Spadające liście i inne zanieczyszczenia mogą zatkać rynny i spowodować długotrwałe uszkodzenia dachu. Oczyść dach i rynny, aby zapewnić prawidłowy przepływ wody i jej odprowadzenie z dala od fundamentów domu. Więcej sprawdzonych porad na ogloszenia24m.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy