Reklama

Reklama

Co zrobić, by cera była dobrze nawilżona?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Co zrobić, by cera była dobrze nawilżona? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Nawilżenie cery to niezwykle ważna kwestia, jeśli chcemy zachować jej blask i młody wygląd przez długie lata. Niestety w naszym klimacie trudno będzie nazwać to łatwym zadaniem – przeplatające się siarczyste mrozy i uporczywe upały mogą się dać we znaki każdemu rodzajowi skóry. W takich sytuacjach warto postawić na odpowiednie kosmetyki, takie jak krem do twarzy czy tonik nawilżający – jak wybrać właściwe produkty kosmetyczne, kiedy walczymy o jak najlepsze nawilżenie naszej cery?

Reklama

Dlaczego nasza cera się przesusza?
Zanim sięgniemy po krem do twarzy czy tonik nawilżający, zastanówmy się, dlaczego w ogóle musimy ich używać i co jest odpowiedzialne za to, że nasza skóra wytraca wodę. Powodów takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo i chociaż właściwe kosmetyki mogą pomóc nam zażegnać problem z nadmiernym ściągnięciem i suchością skóry, to jeśli nie wyeliminujemy czynników, które do tego prowadzą, nie osiągniemy optymalnych efektów.
Za przesuszanie skóry odpowiedzialny jest między innymi klimat. W naszych warunkach skóra musi znieść zarówno mrozy, jak i gorąco. Oba te czynniki mocno wpływają na wytracanie wody z naszych komórek. Kolejnym czynnikiem, który potencjalnie prowadzi do wysuszenia skóry, jest zaburzona warstwa hydrolipidowa naskórka, czyli nasza naturalna bariera ochronna. Przeważnie za taki stan skóry odpowiada niewłaściwa pielęgnacja i nieodpowiednie kosmetyki. Skóra może się przesuszać także w wyniku czynników takich jak choroby czy stres.
Krem do twarzy – niezbędny produkt przy walce o nawilżoną skórę
Krem do twarzy to absolutna podstawa, jeśli chodzi o odpowiednie nawilżenie naszej skóry za pomocą kosmetyków. Dlaczego kremy nawilżające są takie skuteczne? Wynika to z ich kompleksowego działania. Dobry krem do twarzy będzie zawierał substancje hydrofilowe i hydrofobowe. Składniki hydrofilowe wiążą się z wodą i są w stanie dostarczyć nawilżenie do naszych struktur komórkowych, natomiast składniki hydrofobowe pomagają w odbudowie warstwy hydrolipidowej dzięki temu, że nie mieszają się z wodą i mogą zapobiegać jej wytracaniu.
Krem do twarzy to oczywiście podstawowy kosmetyk, jeśli chodzi o prawidłowe nawilżenie skóry. Kiedy nasza skóra mocno się przesusza, warto wspomóc jego działanie innymi kosmetykami, takimi jak tonik nawilżający czy maski do twarzy.
Tonik nawilżający – dlaczego warto go używać?
Obok kremu do twarzy szczególnie pomocny wydaje się tonik nawilżający. Dlaczego? Ten niepozorny kosmetyk ma jedną właściwość, która pozwala mu świetnie uzupełniać się z kremem i ochronić naszą skórę przed nadmiernym wysuszaniem. Tą właściwością jest normalizowanie cery.

Co to oznacza? Nasza skóra ma swój naturalny stan i poziom pH, przy których łatwiej jest utrzymać jej odpowiednie nawilżenie. Niestety delikatne pH naszej skóry zaburza wiele rzeczy – kosmetyki, mydło, a nawet sama woda. Tonik nawilżający pozwoli odzyskać skórze odpowiednią równowagę, dzięki czemu wszystkie inne kosmetyki będą działały znacznie skuteczniej. Poza tym tonik do twarzy sam w sobie będzie zawierał pewne składniki nawilżające.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE