Reklama

Reklama

Z basenów skorzystało ponad 42 tys. osób

Opublikowano: sob, 5 wrz 2020 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie podsumował, że w sezonie letnim 2020 z Pływalni Letniej „Delfin”, która działała od 27 czerwca do 31 sierpnia, od g.10:00 do 20:00, skorzystały 42 tys. 432 osoby.

Reklama

Sprawozdanie z sezonu letniego 2020
 
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie w sezonie letnim 2020 przygotował szereg atrakcji  i zaprosił mieszkańców miasta Łuków oraz okolicznych miejscowości do korzystania z obiektów administrowanych przez OSiR oraz do uczestnictwa w imprezach realizowanych w ramach „Wakacji z OSiR-em 2020”:
 1. Pływalnia Letnia „Delfin”:
Pływalnia funkcjonowała od dnia 27 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. w godzinach 10:00 – 20:00.
Użytkownicy  pływalni mogli korzystać z:
 
   - basenu dużego z atrakcjami wodnymi;
 
   - basenu średniego dla osób niepływających i niepełnosprawnych;
 
   - brodziku dla dzieci;
 
   - placu zabaw;
 
   - boisk do siatkówki plażowej
 
   - wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego;
 
   - punktów gastronomicznych.
 
Nad bezpieczeństwem osób przebywających na obiekcie czuwali ratownicy wodni i obsługa obiektu.
 
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych klientów pływalni 20 lipca 2020 r. ratownicy wodni zorganizowali na pływalni „pogadankę” dla dzieci, na którym przedstawili zasady bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą, specyfikę pracy ratownika wodnego, podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
 
W dniu 31 lipca 2020 r. na Pływalni Letniej „Delfin” odbyła się akcja o charakterze  edukacyjno - prewencyjnym pod hasłem „Bezpiecznie z OSiR-em”, przeprowadzona przez ratowników wodnych. Akcja ukierunkowana była na zwiększenie świadomości o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Ratownicy wodni przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania nad wodą.
 
Z pływalni w sezonie letnim 2020 skorzystały 42432 osoby.
 
 1. Obiekty Rekreacyjno-Sportowe.
- Miejskie Korty Tenisowe „Nad Krzną”:
 
Korty udostępniane były w godz. 9.00–20.00 przez 7 dni w tygodniu. Z kortów w sezonie letnim 2020 skorzystało ok. 2 500 osób. Łącznie zarezerwowano 1204 godzin.
 
- Boiska Treningowe „Nad Krzną” i Stadion Miejski „Orlęta”:
 
Na boiskach treningowych rozgrywane były mecze w ramach rozgrywek ligowych oraz treningi dla zawodników łukowskich stowarzyszeń sportowych.
 
 1. Imprezy zrealizowane zgodnie z Kalendarzem Imprez OSiR 2020:
    „Wakacje z OSiR-em 2020” w tym:
 
 • w dniach 18 lipca oraz 22 sierpnia 2020 r. przeprowadzono - Wakacyjne Turnieje Siatkówki Plażowej, które odbyły się na terenie Pływalni Letniej „Delfin”.
 • w dniach 25 lipca 2020 r. i 30 sierpnia 2020 r. odbyły się na Kortach Tenisowych OSiR nad Krzną - Wakacyjne Turnieje Tenisa Ziemnego.
 1. Program „Trener Osiedlowy”
Program realizowany jest od 2009 roku. Celem programu jest prowadzenie pozalekcyjnych, alternatywnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. W sezonie letnim 2020 zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone przez trenerów osiedlowych dla dzieci i młodzieży, odbywały się na boiskach „Orlik”, boiskach treningowych „Nad Krzną”, na Kortach Tenisowych „Nad Krzną” i Pływalni Letniej „Delfin”.
 
Od 12 września 2020 r. zapraszamy do korzystania z Pływalni Krytej „Delfinek”.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Lukowiak

  Przestań rzucać kłody pod nogi to będzie. Nie mąć niegdyś pierwszy lukowiaku. :*

 • rok temu | ocena +0 / -2

  Łukowiak

  Panie burmistrzu autobusssss miejski. Pan obiecał i słowa nie dotrzymał. Trasa autobusu miała przebiegać koło kościołów, koło przychodni lekarskich, szpitala. Taki autobus mógłby połączyć nekropolie które są od siebie bardzo oddalone. Na nowym cmentarzu już sporo ludzi jest pochowanych. Bliscy chętnie by odwiedzali te groby, a nie jazdy ma samochód... Rozwiń