Reklama

Reklama

SYGNAŁY OD CZYTELNIKÓW „W PSZOK na nie chcieli przyjąć od nas odpadów budowlanych”

Opublikowano: czw, 27 sie 2020 09:00
Autor:

SYGNAŁY OD CZYTELNIKÓW „W PSZOK na nie chcieli przyjąć od nas odpadów budowlanych” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Czytelniczka zgłosił problem odpadów po remoncie mieszkania. Okazało się, że oddanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na ulicy Świderskiej nie zawsze jest możliwe.

Reklama

-  Jestem osobą prywatną, co miesiąc płacę za wywóz śmieci. Dziś mąż pojechał osobiście, wynajętą przyczepką na miejskie wysypisko śmieci w Świdrach. Chciał wywieźć śmieci poremontowe: gruz, resztki gipsów, tynku, zaprawy, wiaderka puste i częściowo puste po tynkach. Remont wykonywaliśmy sami. Niestety Pan na wysypisku nie zechciał przyjąć odpadów.. Może Państwo są w stanie odpowiedzieć lub dowiedzieć się co w takim przypadku mamy zrobić z tymi odpadami?  

Zapytaliśmy o taką sytuację  burmistrza Piotra Płudowskiego.

 

  -  Problemy przy odbiorze odpadów budowlanych wynikają najczęściej z tego, iż zgodnie z regulaminem Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Łukowie, tego typu śmieci dostarczone na ul. Świderską powinny być posegregowane w sposób umożliwiający ich selektywne odebranie. Powinny także znajdować się w opakowaniach (workach lub pojemnikach) umożliwiających ich identyfikację. W przeciwnym wypadku pracownik Punktu ma prawo odmówić przyjęcia tego typu odpadów, a następnie powinien sporządzić notatkę z uzasadnieniem odmowy. Mieszkańcy, którzy chcą się pozbyć odpadów po remoncie bądź budowie, powinni oddzielnie składować usunięte tynki, tapety, okleiny od materiałów ceramicznych i odpadów z betonu, drewna, kawałki folii itp. – informuje burmistrz.

 Czytelniczka także rozmawiała z Piotrem Płudowskim, któremu pokazała zdjęcia nieprzyjętych na składowisko odpadów. Okazało się, że w części worków były pomieszane gruz, kawałki folii i inne śmieci, które powinny być zebrane w sposób selektywny.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Zb

  Na Browarnej 19 przez sześć lat nie mają pojemników na śmieci i zyjo wolo korzystać z parkowych śmietniczek za darmo

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Mieszkaniec

  Moje były posegregowane po remoncie i też był problem bo jak powiedziano mi mogę oddać tylko określoną wagę odpadów w ciągu roku a pozostałe np. panele przetrzymać rok i w kolejnym oddać. Panie Płudowski nie przenosi pan winy na osobę , która zgłosiła problem. A jest nim funkcjonowanie PSZOK-u w Łukowie.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Dawca rozumu

  Przecież od początku roku w całym kraju obowiązuje be względy zakaz mieszania odpadów. Poza tym pszoki przyjmują od zawsze tylko odpady odpowiednio posegregowane bo taka jest ich idea i takie są ogólnopolskie przepisy. Ba, ten system obowiązuje już od 2013 roku! Ci ludzie przespali ostatnie 7 lat i dopiero się obudzili?

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Lulkowa

  ŁUKÓW MIASTO TŁUKÓW I NIE UKÓW

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Andy

  Ot pańcia remont zrobiła sobie sama,ale już posegregowac to już się nie chciało lepiej do burmistrza pisać skargi,ale z drugiej strony to te odbieranie śmieci przez puik to też granda żeby raz na kilka miesiecy odbierać opakowania szklane i plastiki gdzie jesteśmy bombardowani w sklepach i marketach takimi opakowaniami,stoi to to w workach i przyci... Rozwiń

 • rok temu | ocena +0 / -1

  panicz

  wynajmij se kontener na odpadki i tyle, możesz tam wrzucić co ci się podoba łukowskie biedaki

 • rok temu | ocena +0 / -4

  segregujcie

  Przyjmuja, tylko trzeba posegregowac, a pozniej do odpowiedniego kontenera wrzucic. Kazdy kontener jest opisany. Nawet przedszkolak, ktory umie czytac bedzie wiedzial gdzie co wrzucic. Sama nazwa mowi punkt SELEKTYWNEJ zbiorki odpadow komunalnych.

 • rok temu | ocena +9 / -0

  Xyz

  Trzeba wywieźć do lasu i święty spokój

 • rok temu | ocena +8 / -2

  mmmm

  Oni biorą tylko zależy od ich nastroju chumoru itp. .... A najlepiej skręcić przed i im za ogrodzenie przerzucić i po sprawie