Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ŁUKÓW: Osiem firm chce budować OIOM

Nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej ma zostać przeniesiony na parter budynku głównego i sąsiadować z wyremontowanym kosztem 1,2 mln zł i doposażonym za blisko sześć mln SOR-em.

lokalnie Nowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej ma mieć inną lokalizację.

Łukasz Prusak

Opublikowano: 19 czerwca 2020 06:25 | Aktualizacja: 19 czerwca 2020 06:41

OIOM w szpitalu św, Tadeusza w Łukowie zostanie przeniesiony na parter budynku głównego i sąsiadować z wyremontowanym kosztem 1,2 mln zł i doposażonym za blisko sześć mln SOR-em. Nowy OIOM ma powstać w pomieszczeniach po byłej kuchni. Do zagospodarowania jest tam pół tysiąca metrów kwadratowych. Drugie tyle szpital planuje dobudować w formie patio. Przy okazji tej inwestycji wzmocnione zostaną fundamenty budynku głównego. 

 

Blok operacyjny 

 

Projekt obejmuje też budowę nowej sali operacyjnej. - Wszystko będziemy mieć w jednym miejscu: OIOM, SOR i salę - wylicza szef łukowskiego szpitala. Jak podkreśla Mariusz Furlepa, jest to ważne w kontekście dalszych planów modernizacyjnych. Lecznica w przyszłości ma zamiar starać się o remont dzisiejszego bloku operacyjnego. Ten znajduje się na czwartym piętrze budynku głównego i składa się z trzech sal operacyjnych. Po ewentualnej przebudowie, w myśl obecnych przepisów, znajdą się tam tylko dwie sale operacyjne. Trzecia - nowa - będzie funkcjonować właśnie przy nowym OIOM-ie. Co więcej, jej powstanie pozwoli zapewnić ciągłość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.


OIOM trzeba będzie jeszcze wyposażyć. Tu z pomocą ma przyjść kasa z Unii i pilotowany przez Urząd Marszałkowski program "Zdrowie Lubelskie". Na oddział w ramach tego zadania ma trafić sprzęt warty blisko 6 mln zł.

 

Koszty, raty i zabezpieczenie 

 

Szpital szacuje, że inwestycja kosztować będzie ok. 9 mln zł. Chodzi o kwestie budowlane. Oczywiście ostatecznie koszty znane będą wyłonieniu wykonawcy. 

A co z kredytem? Jego koszt wyniesie ok. 1,5 mln zł - informował radnych powiatowych podczas sesji 7 listopada 2019 roku dyrektor Furlepa. Tego dnia powiatowi rajcy zgodzili się na obciążenie hipoteką trzech nieruchomości stanowiących własność powiatu. To jedna z form zabezpieczenia kredytu, którego udzielić ma bank PKO BP. Chodzi o częściowe zabezpieczenie do wysokości 3 mln zł. Nieruchomości, które będą zabezpieczać kredyt, to: baza Zarządu Dróg Powiatowych na ul. Łapiguz, Ośrodek "Przylądek" na ul. Wojska Polskiego oraz dawne Warsztaty Szkole w Stoczku Łukowskim. 

- Druga forma zabezpieczenia to poręczenie przez powiat. Trzecią będzie kontakt z NFZ - wyjaśnia Janusz Kozioł. Zdaniem wicestarosty kredyt nie wpłynie negatywnie na bieżącą sytuację finansową szpitala, który będzie go spłacał. Aktualnie powiatowa lecznica nie ma długów. 


Oferenci chcący budować OIOM w Łukowie (kwoty brutto):


8.92 mln zł

Pożarski Budownictwo, Białystok


8.94 mln zł

Erbud Operations, Jasionka


10.6 mln zł

Climamedic, Michałowice


9.04 mln zł

Lider Budir System, Warszawa


10.3 mln zł

Max-Bud, Grzegorz Pawłowski, Lublin


9.67 mln zł

Częstobud, Damian Świącik, Częstochowa


14.02 mln zł

Hail Factor, Warszawa


9.17 mln zł

Arcus Technologie, Celestynów

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.