Nasze Panie mają tę moc! Ranking wpływowych kobiet
1. Elżbieta Poddębniak – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie
1. Elżbieta Poddębniak – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie i jej inspektorzy sprawują kontrolę i nadzór nad warunkami higieny w firmach, barach, restauracjach, zakładach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach lekarskich. Czuwają nad bezpieczeństwem sanitarnym żywności, handlu, kontrolują warunki pracy. Zbierają informacje o stanie zdrowia mieszkańców.
2. Jolanta Niewęgłowska, Prokurator Rejonowy w Łukowie
2. Jolanta Niewęgłowska, Prokurator Rejonowy w Łukowie : Jolanta Niewęgłowska szefuje prokuratorom, którzy nadzorują pracę policji w zakresie postępowań karnych. Wypadki, kradzieże, pobicia, zabójstwa - zadaniem prokuratora jest wykrycie sprawców takich przestępstw, a następnie udowodnienie ich winy przed sądem i, w przypadku skazania, nadzór nad wykonaniem wyroku.
3. Zofia Przeździak – prezes Banku Spółdzielczego w Łukowie
3. Zofia Przeździak – prezes Banku Spółdzielczego w Łukowie: Jej działania pokazują, że instytucja bankowa może być synonimem wzajemnego zaufania i rozwoju, kierowania się nie tylko zyskiem, lecz etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy lokalne. Pani Zofia w swojej pracy stawia na wiarygodność, bezpieczeństwo i skuteczność. W działalności biznesowej zawsze uwzględnia czynnik społeczny, angażując się w działalność charytatywną i sponsorską na rzecz społeczności lokalnej. Wspiera oświatę, kulturę i sport, uczestnicząc w ważnych łukowskich wydarzeniach.
4. Agnieszka Krawczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie
4. Agnieszka Krawczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie: Zadaniem Agnieszki Krawczyk i pracowników PCPR jest udzielanie pomocy społecznej dzieciom, rodzinom, osobom starszym, niepełnosprawnym, zabezpieczenie dzieciom pieczy zastępczej, gdy nie zajmują się nim rodzice. Pracownicy PCPR wspierają osoby niepełnosprawne poprzez rehabilitację zawodową i społeczną, pomagają skierowanym do domów pomocy społecznej, współpracują z rodzinami zastępczymi, pogotowiem opiekuńczym i domami dziecka.
5. Dorota Zakrzewska, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Łukowie
5. Dorota Zakrzewska, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Łukowie: W ubiegłym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie zmienił się w Centrum Usług Społecznych. Na czele nowej jednostki stanęła Dorota Zakrzewska, wcześniej kierująca MOPS. Pani Dorota i pracownicy Centrum Usług Społecznych realizują zadania ośrodka pomocy społecznej, ale świadczą i organizują także usługi i projekty na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, bez względu na ich status materialny czy społeczny.
6. Elżbieta Dejryng-Pogonowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie
6. Elżbieta Dejryng-Pogonowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łukowie: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Łukowie udziela pomocy uczniom, ich rodzicom, nauczycielom przedszkoli, szkół i placówek w powiecie łukowskim. Elżbieta Dejryng-Pogonowska i jej współpracownicy m.in. diagnozują dzieci i młodzież, udzielają bezpośredniej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, prowadzą psychoedukację, mediacje, interwencje w środowisku wychowawczym ucznia, pomagają w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, realizują warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" i wiele innych.
7. Sylwia Romańska-Węzik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem Ku Lepszej Przyszłości"
7. Sylwia Romańska-Węzik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Razem Ku Lepszej Przyszłości": Sylwia Romańska-Węzik kieruje stowarzyszeniem, które działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich Ziemi Łukowskiej, tj. zajmuje się wsparciem lokalnej przedsiębiorczości (dotacje unijne na zakładanie i rozwój lokalnej przedsiębiorczości), kultury i rekreacji, aktywizacją mieszkańców, m.in. poprzez organizację warsztatów i konkursów
8. Kinga Szerszeń, wójt gminy Wola Mysłowska:
8. Kinga Szerszeń, wójt gminy Wola Mysłowska: Kinga Szerszeń od 2018 r. pełni funkcję wójta. W gminie wprowadzono w tym czasie fundusz sołecki, który chwalą sobie mieszkańcy, wykonano wiele inwestycji, powstał Klub Seniora.
9. Agnieszka Ceślak, wójt gminy Wojcieszków
9. Agnieszka Ceślak, wójt gminy Wojcieszków: Od 2018 r. pełni funkcję wójta. W tym czasie w gminie powstał żłobek, Centrum Usług Społecznych, wykonano wiele inwestycji.
10. Małgorzata Wardak – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "ŁUKOWIACY"
10. Małgorzata Wardak – choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "ŁUKOWIACY": Pani Małgorzata z "Łukowiakami" reprezentuje Łuków w kraju i za granicą. Ma bardzo dobre relacje z młodzieżą, cechuje ją profesjonalizm w kierowaniu grupą młodych ludzi. Zespół przyczynia się do rozwoju kulturalnego oraz promocji miasta i powiatu. Małgorzata Wardak uczy wf-u w LO "Kościuszki", przygotowuje choreografię do studniówkowych walców uczniów tej szkoły, które zachwycały widzów i jako wyjątkowo piękne były prezentowane w ogólnopolskich mediach m.in. w "Teleexpressie".
11. Urszula Bancerz - przedsiębiorca i specjalista w dziedzinie pozyskiwania funduszy zewnętrznych i rozwoju osobistego
11. Urszula Bancerz - przedsiębiorca i specjalista w dziedzinie pozyskiwania funduszy zewnętrznych i rozwoju osobistego: Urszula Bancerz od ponad 20 lat prowadzi działalność szkoleniowo-doradczą, organizując kilkaset szkoleń i pozyskując wiele milionów zł ze środków unijnych. Przewodnicząca Rady Miasta Łuków w latach 2010-2014, pomysłodawca i twórca Inkubatora Przedsiębiorczości w Łukowie, unikatowego miejsca m.in. dla startupów.
12. Magdalena Mitura – dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
12. Magdalena Mitura – dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej: Magdalena Mitura jako dyrektor muzeum realizuje zadania placówki: gromadzenie zbiorów związanych z życiem i twórczością Sienkiewicza, współdziałanie ze szkołami i stowarzyszeniami związanymi z twórczością noblisty, sprawowanie opieki i nadzoru nad kopcem Sienkiewicza w Okrzei, popularyzowanie Szlaku Henryka Sienkiewicza. Magdalenę Miturę interesuje genealogia oraz historia naszego regionu.