Reklama

Zaśpiewali dla Mai

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

Zaśpiewali dla Mai - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Łukowski Ośrodek Kultury przygotował charytatywne koncerty dla Mai Przegalińskiej - niepełnosprawnej dziewczynki, która śpiewa w działającej w placówce Fabryce Piosenki. Dochód z wydarzenia przeznaczono na leczenie i rehabilitację Mai.

Koncerty zorganizowano w niedzielę 3 marca. Wystąpiły na nich podzieleni na dwie grupy wokaliści Fabryki Piosenki. W młodszej grupie śpiewały: Weronika Wierzchowska, Weronika Chmiel, Olek Kita, Ala Zakrzewska, Zosia Szczuchniak, Wiktor Dauter, Bartek Sosnowski, Maja Komoszka, Łucja Gronowska, Karolina Jastrzębska, Emilia Mateńka, Zuzia Bochman, Julia i Marta Wardak oraz Emilka Szcześniak.

Natomiast w starszej grupie swoje umiejętności zaprezentowali: Mikołaj Gajowy, Gabrysia Rek, Sylwia Purzycka, Oliwia Dzido, Anastazja Klimiuk, Bartek Gawroński, Marta Skurka, Weronika Radomyska, Ola i Maja Misiak, Julia Stolarczyk, Dominika Piros, Karolina Oklińska, Gabrysia Łukasik oraz Klaudia Borejko.

Wydarzenie miało charytatywny charakter. Biletem wstępu był datek złożony do puszki na rzecz jednej z wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK, Mai Przegalińskiej. Dziewczynka od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna, w której szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania.

Maja jest już osobą znaną lokalnej społeczności. W przeszłości była bohaterką innych wydarzeń charytatywnych. Jej pasjami są nauka i śpiew. Aby dziewczynka mogła nadal rozwijać swoje talenty i walczyć z chorobą, potrzebna jest intensywna rehabilitacja oraz kosztowny sprzęt. Właśnie na te cele prowadzona była zbiórka funduszy.

Współorganizatorem koncertu oprócz ŁOK było też Stowarzyszenie Kulturalnych Marzycieli. Na koniec koncertu wszyscy wokaliści zaśpiewali razem piosenkę „Otwórzmy serca".
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE