Reklama

Zaproszenie na Warsztaty Wielkanocne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Zaproszenie na Warsztaty Wielkanocne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już jutro w Kościele Katolickim rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przygotowując się do Wielkanocy warto wziąć udział w warsztatach, na których nie tylko zobaczymy jak dekorować pisanki, ale także zapoznamy się z tradycjami i obrzędami związanymi z tym szczególnym czasem.

Tradycją stało się, że przed Wielkanocą Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w warsztatach. Co roku w spotkaniach z dawnymi tradycjami i obrzędami biorą udział przedszkolaki, ale także uczniowie wszystkich szczebli edukacyjnych oraz dorośli.  

Tegoroczna edycja Warsztatów Wielkanocnych rozpocznie się 13 marca i będzie trwała do 7 kwietnia. Aby wziąć udział w zajęciach każda osoba musi zabrać ze sobą dwa ugotowane wcześniej na twardo jajka. Edyta Sak ze Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie zaprezentuje rytowniczą i batikową technikę zdobienia pisanek. Oprócz tego każdy z uczestników zostanie zapoznany z tradycjami i obrzędami związanymi ze Świętami Wielkanocnymi.  

Szczegółowy termin i godziny warsztatów można uzgodnić telefonicznie pod numerem telefonu (25) 798 27 16 lub osobiście w gmachu muzeum. Organizatorzy przewidują także warsztaty wyjazdowe. W tym przypadku jednak musi być spełniony warunek minimum 50 uczestników.  

Koszt warsztatów to 5 zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE