Reklama

Zaplute karły reakcji w ŁOK

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Zaplute karły reakcji w ŁOK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Od dziś do 19 maja w Łukowskim Ośrodku Kultury będzie można zapoznać się z wystawą \'Zaplute karły reakcji...\'. Ekspozycję przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Lublinie.

W Galerii Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury dziś zostanie otwarta wystawa poświęcona „Zaplutym karłom reakcji”. Ekspozycja przybliży tematykę Polskiego Podziemia Niepodległościowego w latach 1944-1956. Przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 19 maja.

Zgodnie z informacją lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, wystawa przedstawia wiele aspektów dziejów podziemia niepodległościowego w latach 1944–1956. Użyte w tytule sformułowanie „zaplute karły reakcji” to pogardliwe określenie ludzi podziemia upowszechniane przez propagandę komunistyczną, mające doprowadzić do zohydzenia ich pamięci. Zderzenia tego propagandowego hasła z prezentowanym na panelach wystawienniczych materiałem dodatkowo podkreśla dramat ludzi, którzy podjęli decyzję dalszej walki podziemnej.  

Fotografie i materiały wykorzystane do stworzenia wystawy pochodzą głównie ze zbioru zgromadzonego na potrzeby wydawnictwa „Atlas polskiego podziemia niepodległościowego w latach 1944–1956”.

Wstęp na wystawę jest wolny. Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE