Reklama

Z ziaren kawy, łyżeczek a nawet wacików

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Z ziaren kawy, łyżeczek a nawet wacików - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pokonkursowy wernisaż udowodnił, że świąteczne drzewko może powstać z wszelkiego rodzaju materiałów. W Muzeum Regionalnym w Łukowie eksponowane są choinki z drewna, szyszek, ale także ziarenek kawy czy wacików kosmetycznych.

Muzeum Regionalne w Łukowie zaprosiło mieszkańców naszego powiatu do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Jego uczestnicy musieli wykonać oryginalną choinkę, której wysokość nie będzie przekraczała 50 cm. Do łukowskiej placówki kultury nadesłanych zostało prawie 80 prac, w tym kilka zza naszej wschodniej granicy.  

To już trzecia edycja konkursu na najpiękniejszą łukowską choinkę. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Najpiękniejsze choinki jeszcze w tym tygodniu pojadą do Brześcia na Białorusi, gdzie odbędzie się międzynarodowa wystawa świąteczna – powiedział dyrektor Muzeum Mariusz Burdach.  

Świąteczne drzewka powstały z przeróżnych materiałów. Budulcem był: papier, plastik, łyżeczka, makaron, kasztan i orzech, ziarenko kawy, piernik czy chociażby wacik kosmetyczny lub cukierek. Prace zostały nadesłane przez mieszkańców Łukowa, Trzebieszowa, Jonnika, Stoczka Łukowskiego i innych miejscowości naszego powiatu. A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych.  

I miejsce – Wiktoria Zawadzka,

II miejsce – Kamil Głasek,
III miejsce – Patrycja Sadło ex aequo z Julią i Maciejem Orłem.  

Jury postanowiło także przyznać wyróżnienia. Otrzymali je: Małgorzata Goławska, Katarzyna Leczkowska, Maja Izdebska, Adam Łozicki, Agnieszka Szczygielska i Monika Olifirowicz, Ola Kulik, Julia Łukasiak, Olga Szewczak, Kamila Kamola, Jekatierina Koroliuk. Dyrektor Muzeum przyznał również nagrody specjalne dla najmłodszych uczestników konkursu – czteroletnich: Magdaleny Grochowskiej i Wojciecha Chmielewskiego.  

Nagrodzone i wyróżnione prace pojadą do Brześcia. Te, które zostały można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Łukowie do końca stycznia.    


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE