Reklama

Wystawa, z której obrazy można kupić

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Danielewicz

Wystawa, z której obrazy można kupić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W Muzeum Południowego Podlasia prezentowane jest właśnie malarstwo Wiktora Koreckiego. Niektóre z obrazów wystawionych w ekspozycji można kupić.

W poniedziałek odbył się wernisaż wystawy "Wiktor Korecki (1897-1980). Pejzaż słowiański". Dzieła zaprezentowane zostały dzięki współpracy z galerią Malarstwo Polskie. – Twórczość tego artysty, to prezentacja czegoś, co dawno minęło. Wykształcony na Ukrainie Korecki tworzył przede wszystkim pejzaż właśnie ukraiński, podlaski ale i czeski, np. w dorobku ma dzieła związane z Morawami. Jego prace, mają dużo przestrzeni, spokoju, światła i ciszy, to typ nastrojowych pejzaży. Prace Koreckiego do dziś cieszą się dużym powodzeniem – prezentowała wystawę Małgorzata Nikolska, dyrektor muzeum. – Po raz pierwszy w naszym muzeum mamy tez do czynienia z wystawą, na której część prac jest wystawiona do sprzedaży.

Otwarcia wernisażu dokonał Piotr Chwedorowicz, solista Warszawskiej Opery Kameralnej, dając zebranym popis swojego wokalu podczas krótkiego występu.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE